X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Niepodległości. Wolność nie tylko w 1918 r.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:30
– Spróbujemy muzycznie oddać klimat tamtych czasów – mówiła Ola Turkiewicz o koncercie, który odbędzie się 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Ola Turkiewicz i Jacek "Wiejski" Górski zapraszają na Koncert Niepodległości (Poranek Dwójki)
Koncert będzie okazją do historyczno-politycznej analizy tego, jak budowanie etosu narodowego doprowadziło do odzyskania niepodległości zarówno w roku 1918, jak i 1989 (zdj. ilustracyjne)
Koncert będzie okazją do historyczno-politycznej analizy tego, jak budowanie etosu narodowego doprowadziło do odzyskania niepodległości zarówno w roku 1918, jak i 1989 (zdj. ilustracyjne)Foto: Andy Newcombe/flickr/CC BY 2.0

Tradycją Koncertów Niepodległości jest temat przewodni, który wykracza poza samą rocznicę 1918 r. – Każdy koncert poświęcony jest odrębnemu aspektowi polskich dziejów – powiedział scenarzysta i realizator Jacek "Wiejski" Górski. – W tym roku inspiracją jest 35. rocznica strajków roku 1980 i karnawał Solidarności, ale ten horyzont jest nieco szerszy – dodał, opowiadając o historycznej rozpiętości wydarzenia.

Dyrektor muzyczna Ola Turkiewicz opisywała z kolei bogaty pod względem tekstów i stylów muzycznych repertuar Koncertu Niepodległości. W Muzeum Powstania Warszawskiego usłyszymy m.in. pewien utwór, który dziś jest praktycznie zapomniany, a dawniej śpiewano go na zakończenie większości mszy za ojczyznę.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Ola Turkiewicz (dyrektor muzyczna Koncertu Niepodległości, wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów), Jacek "Wiejski" Górski (producent, reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 9.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radiowy "Pan Tadeusz". Grzebanie w epopei

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 10:56
– "Pan Tadeusz" nigdy nie był dla mnie dziełem marmurowym, lecz opowiadał o tym, co bliskie i codzienne – mówił Mikołaj Grabowski, reżyser radiowej adaptacji epopei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pan Tadeusz" w mistrzowskiej obsadzie - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 20:00
W Dniu Święta Niepodległości - 11 listopada - na antenie Dwójki odbyła się premiera radiowej adaptacji poematu Adama Mickiewicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Oto nagranie tego szczególnego słuchowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obrzędy i namiętności, czyli nowy "Pan Tadeusz"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 13:34
- To jest pejzaż postaci i charakterów, ludzkich starań i namiętności. Bez tego nie ma "Pana Tadeusza" - mówił Mikołaj Grabowski, reżyser nowej radiowej adaptacji Mickiewiczowskiego poematu.
rozwiń zwiń