Maciej Obara. Jazzowy indywidualista

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 11:47
Rozmowa z saksofonistą, którego będzie można posłuchać 6 grudnia na Festiwalu Jazz 2015 w Warszawie.
Audio
  • Maciej Obara o polskim i skandynawskim jazzie (Poranek Dwójki)
  • Relacja z festiwalu Jazztopad (Poranek Dwójki)
Maciej Obara jest m.in. zwycięzcą konkursu na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Był także nominowany do nagrody Fryderyk (zdj. ilustracyjne)
Maciej Obara jest m.in. zwycięzcą konkursu na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Był także nominowany do nagrody "Fryderyk" (zdj. ilustracyjne)Foto: Unsplash/pixabay/CC0 Public Domain

"Jest jednym z najaktywniejszych polskich muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Wraz ze swym międzynarodowym kwartetem koncertował w ostatnich latach niemal na wszystkich najważniejszych festiwalach jazzowych" - tak o Macieju Obarze piszą media.

Najnowszym projektem naszego gościa jest Maciej Obara International Quartet z udziałem wybitnego pianisty Dominika Wani oraz skandynawskiej sekcji rytmicznej. Obara konsekwentnie podążą swoją własną artystyczną ścieżką, ciągle udoskonalając swój warsztat muzyczny, wypracowując własny język i poszukując indywidualnego brzmienia.

Ponadto w programie przestawiliśmy kolejną relację z festiwalu Jazztopad.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 6.00

mc/mm

Czytaj także

Jazztopad zdobywa Narodowe Forum Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 21:00
W "Poranku Dwójki" gościliśmy Piotra Turkiewicza, dyrektora artystycznego 12. Festiwalu Jazztopad (Wrocław, 21-29.11.2015).
rozwiń zwiń
Czytaj także

John Tilbury. Nigdy nie wierz socjaldemokratom!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 20:00
Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części rozmowy z legendarnym brytyjskim pianistą i improwizatorem. Na kolejną odsłonę tego spotkania zaprosimy Państwa już niedługo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mykietyn: boję się, że kulturę czeka rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:30
- Słyszę, że sztuka ma być teraz "narodowa" i nie wiem, co to znaczy. Dla mnie bez znaczenia jest, czy Chopin był Polakiem czy Australijczykiem - komentował znakomity kompozytor zapowiedzi zmian w polskiej polityce kulturalnej.
rozwiń zwiń