Maciej Małecki mierzy się z Przyborą i Wasowskim

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 12:50
- Komponowanie w ogóle nie jest zajęciem łatwym. A niektóre z tych tekstów były wymagające, choć zarazem niosły ogromny walor literacki - mówił Maciej Małecki o pracy nad płytą "Marmolada na księżycu" .
Audio
  • Rozmowa z Maciejem Małeckim o płycie "Marmolada na księżycu" (Poranek Dwójki)
Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora
Jerzy Wasowski i Jeremi PrzyboraFoto: PAP/Witold Rozmysłowicz

Album wyprodukowany przez Dwójkę i Fundację Wasowskich zawiera muzyką Małeckiego, głos jego syna Grzegorza oraz słowa Grzegorza Wasowskiego. Musicalowy styl i aranżacja płyty integralnie związane są ze słowem na wzór duetu Przybora-Wasowski. Choć Małecki miał świadomość mierzenia się z legendą polskiej piosenki, podkreślał w Dwójce, że pracując nad tym albumem, pozostał kompozytorem muzyki poważnej.

Podobnie jak komponując "Koncert jazzowy" dla Polskiej Orkiestry Radiowej, który dedykowany jest pamięci pewnej szczególnej osoby.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Maciej Małecki (kompozytor)

Data emisji: 4.12.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mm/jp

Czytaj także

Nie tylko Miś Uszatek. Wszystkie role Mieczysława Czechowicza

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 15:00
Bohaterem audycji z cyklu "Mistrzowie komedii" był aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, radiowy i kabaretowy, który decyzję o tym, że zostanie artystą sceny, podjąć miał po obejrzeniu "Zemsty" Aleksandra Fredry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piosenki Starszych Panów w aranżacjach jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 15:55
- Zawsze chciałem bezczelnie odcisnąć swoje malutkie piętno na piosenkach prawdziwych. Dla mnie takimi okazali się Przybora i Wasowski - mówi Janusz Szrom, wokalista tria Straszni Panowie Trzej.
rozwiń zwiń