"Dwa Teatry". Dzieci też chcą słuchowisk!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
Osobny konkurs słuchowisk dziecięcych jest nowością festiwalu "Dwa Teatry". Przez ostatnie 15 lat produkcje dla najmłodszych rywalizowały ze spektaklami dla dorosłych.
Audio
  • Tomasz Trojanowski o przedstawionych na "Dwóch Teatrach" słuchowiskach dla dzieci (Poranek Dwójki)
  • Iza Klementowska o swojej książce "Szkielet białego słonia" (Poranek Dwójki)
  • Wystawa prac Zbigniewa Beksińskiego w Częstochowie (Poranek Dwójki)
  • Małgorzata Halber o Teatrze Klancyk i Klubie Komediowym (Poranek Dwójki)
Choć słuchowiska radiowe w epoce nowych mediów mają dużą konkurencję, to każdy rodzic może wprowadzić swoje dziecko w świat teatru wyobraźni (zdj. ilustracyjne)
Choć słuchowiska radiowe w epoce nowych mediów mają dużą konkurencję, to każdy rodzic może wprowadzić swoje dziecko w świat teatru wyobraźni (zdj. ilustracyjne)Foto: pexels/CC0

Relacje, rozmowy, słuchowisko
dwa teatry plakat 1200.jpg
Festiwal "Dwa Teatry" na antenie Dwójki

Z czego wyniknęła potrzeba oddzielnego konkursu słuchowisk dla dzieci? Jaka jest rola klasyki w twórczości radiowej dla młodych odbiorców? O tym z pisarzem i autorem słuchowisk Tomaszem Trojanowskim rozmawiał w Sopocie Bartosz Panek.

W audycji spotkaliśmy się także z Izą Klementowską, reporterką, dziennikarką, autorką książki "Szkielet białego słonia". To obraz historycznego i współczesnego Mozambiku, który jako jedna z ostatnich afrykańskich kolonii odzyskał niepodległość. W wyniku wyzwolenia Portugalczycy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju. Niepodległość nie przyniosła jednak pokoju.

Zajrzeliśmy ponadto do Częstochowy, gdzie otwarta zostanie wystawa twórczości Zbigniewa Beksińskiego z paryskiej kolekcji Dmochowskich, a kolejne rekomendacje kulturalne przedstawiła pisarka, dziennikarka muzyczna i rysowniczka Małgorzata Halber.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 6.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurdowie. Niewidzialny naród optymistów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 15:00
– To w ponad 90 procentach muzułmanie, ale całkowicie różni od tych, których znamy – mówił Paweł Smoleński, autor książki "Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces Norwegii to nie tylko ropa naftowa

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 18:00
- Odkrycie złóż na Morzu Północnym było zaskoczeniem dla samych Norwegów. To tylko jeden z etapów dramatycznej historii tego kraju w XX wieku - podkreślił Paweł Urbanik, redaktor zbioru "Droga na Północ. Antologia norweskiej literatury faktu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo martwy sezon". Reportaże o tych, których przeoczyliśmy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 18:00
- Ja nie piszę o dołach społecznych, lecz o zwykłych ludziach, z którymi świetnie się dogaduję - podkreślił Marcin Kołodziejczyk, autor książki "Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne", opisującej Polskę m.in. z perspektywy wiejskiego sklepu i przystanku.
rozwiń zwiń