Cyrankiewicz. Polityka, kobiety, auta i wódka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 15:32
W "Poranku Dwójki spotkamy się z Piotrem Lipińskim, który opowie o swojej najnowszej książce "Cyrankiewicz. Wieczny premier".
Fragment  okładki książki Cyrankiewicz. Wieczny premier Piotra Lipińskiego
Fragment okładki książki "Cyrankiewicz. Wieczny premier" Piotra LipińskiegoFoto: wydawnictwo Czarne


Wydawnictwo Czarne reklamuje książkę Piotra Lipińskiego jako "reporterską biografię o najbarwniejszym polityku epoki PRL-u" -"przedwojennym socjaliście, więźniu Auschwitz, konformiście, który po wojnie poszedł na współpracę z komunistami. A przy tym miłośniku kobiet (trzy żony i mnóstwo kochanek), samochodów (poślizgów uczył go Sobiesław Zasada) i alkoholi (Zygmunt Broniarek wspominał, jak kiedyś do północy pili whisky, a potem do rana czystą wódkę)". O tej "historii polskiego konformizmu, przystosowania się do życia w PRL-u" z Piotrem Lipińskim porozmawiamy po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji: "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki", "Wiadomości kulturalne", "Archiwalnia", przegląd prasy oraz rozmowa o azjatyckiej trasie koncertowej Baltic Neopolis Orchestra. Tuż przed 9.00 swoimi propozycjami kulturalnymi podzieli się Adam Strug.

"Płytą tygodnia" jest do piątku "It' s hard", nowy album amerykańskiego tria The Bad Plus, które 30 września wystąpiło w Studiu im. Lutosławskiego w ramach cyklu "Światowa Scena Jazzu".

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (4.10) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

mc/bch

Czytaj także

Jak władze PRL straszyły pielgrzymów strzykawkami

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 17:00
- W roku 1963 roku decydenci wymyślili, że na drodze do Częstochowy panuje epidemia czarnej ospy i nie dali pozwolenia na pielgrzymowanie - opowiadał paulin Ojciec Melchior Królik, wieloletni dyrektor warszawskiej pielgrzymki pieszej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak było "latem w mieście" w czasach PRL

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 19:02
W audycji opowiadaliśmy o albumie złożonym z fotografii pochodzących z archiwum instytucji produkującej pocztówki w okresie PRL.
rozwiń zwiń