X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszarda Hanin. Aktorka z biografią napisaną na nowo

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 21:00
- To aktorka, której życiorys oficjalny różni się znacznie od tego, który wynika z dokumentów. Choć artystka twierdziła, że urodziła się w 1919 roku, istnieją podejrzenia, że nie jest to prawda. Nie zgadza się również ani jej imię, ani nazwisko – powiedziała Magdalena Raszewska, autorka książki zatytułowanej "Ryszarda Hanin. Historia nieoczywista".
Audio
  • Rozmowa z Magdaleną Raszewską, autorką książki zatytułowanej "Ryszarda Hanin. Historia nieoczywista" (Poranek Dwójki)

Jak podkreśliła goszcząca w Dwójce historyczka teatru, istnieje jednak jedna sfera w życiu powojennej aktorki, która została znakomicie udokumentowana. 

- Ryszarda Hanin prowadziła własne archiwum, w ramach którego zbierała wszystkie recenzje swoich ról, listy i wycinki gazet zawierających wzmiankę na jej temat. Aż się prosiło, aby zrobić z tego użytek – dodała Magdalena Raszewska, która niezwykle szczegółowo przedstawiła w swej książce fakty na temat wyborów artystycznych debiutującej w okresie wojny aktorki. Ze względu na nikłe informacje o jej dzieciństwie, powieść zaczyna się po maturze bohaterki.

W nagraniu audycji dowiemy się, jak tak naprawdę miała na imię Ryszarda Hanin, i jak rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem. 

***

Rozmawiał: Marcin Pesta

Gość: Magdalena Raszewska (autorka książki Ryszarda Hanin. Historia nieoczywista")

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Pszoniak: nie czuję się zawodowym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 19:15
– Mam wrażenie, że przedwczoraj skończyłem studia i zacząłem być aktorem, a bierze się ono stąd, że nigdy się nie znudziłem tym, co robię – mówił znakomity aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Square". Zasłużone zwycięstwo w Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 18:50
- Przyznanie Złotej Palmy w Cannes filmowi szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda to zachowawczy werdykt ukazujący atmosferę zranionej Europy, którą można było poczuć podczas festiwalu na każdym kroku – powiedział Krzysztof Kwiatkowski.
rozwiń zwiń