X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Bochniak i pionierzy etiopskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 17:34
Gościem "Poranka Dwójki" był znany reżyser i scenarzysta, autor głośnego filmu dokumentalnego "Ethiopiques - Muzyka Duszy".
Audio
  • Rozmowa z Symhą Kellerem (Poranek Dwójki)
  • Maciej Bochniak o filmie "Ethiopiques - Muzyka Duszy" (Poranek Dwójki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

Film Macieja Bochniaka to opowieść o niezwykłych losach etiopskich pionierów muzyki jazzowej z epoki Haile Selassie oraz o ich walce, aby muzyka, która lata później zainspirowała m.in. Jima Jarmusha do zrobienia Broken Flowers, Toma Waitsa, Elvisa Costello czy Roberta Planta do nowych wyzwań muzycznych, została uratowana. Reżyser filmu Maciej Bochniak był naszym gościem o 9.30.

Godzinę wcześniej spotkaliśmy się z Symhą Kellerem. Rozmawialiśmy o jego płycie "Bramy", której utwory mają swoje korzenie w muzyce chasydzkiej.

Naszą Folkową Płytą Poranka był najnowszy album Adama Struga "Leśny bożek". Na czwartym autorskim krążku znalazły się piosenki, które mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. W warstwie literackiej, obok tekstów Struga, odnajdujemy wiersze Leśmiana, Staffa, Asnyka i poety ludowego Jana Pocka. W warstwie muzycznej - w całości skomponowanej przez autora - dają znać o sobie fascynacje polską muzyką tradycyjną i melodyką Bliskiego Wschodu. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Data emisji: 2.12.2017

Godzina emisji: 8.10

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sceny z życia z Kubą" Krystyny Cierniak-Morgenstern

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:51
W Dwójce słuchaliśmy fragmentów książki Krystyny Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia". Czytała Aleksandra Konieczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Amok". Jak Kasia Adamik zrobiła film Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 20:30
– To historia, która pobudziła wyobraźnię wielu filmowców – mówiła reżyserka inspirowanego głośną aferą kryminalną filmu, do którego realizacji przymierzał się sam Roman Polański.
rozwiń zwiń