X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Wojciechowski: rocznica śmierci Chopina to zawsze szczególny dzień dla NIFC

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 12:25
- Od 14 lat staramy się wpisywać w tę tradycję wykonywania życzenia Fryderyka Chopina, czyli Requiem d-moll Mozarta. Oczywiście począwszy od uroczystości pogrzebowych kompozytora z 1849 roku po dziś dzień staramy się to kultywować - mówił w Dwójce Piotr Wojciechowski z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Audio
  • Piotr Wojciechowski z NIFC o koncercie z okazji 170. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina oraz o konferencjach organizowanych w różnych miejscach świata w związku z przyszłorocznym Konkursem Chopinowskim (Poranek Dwójki)

Nohant George Sand 1200.jpg
Wakacje Chopina. Z wizytą w Nohant

Kompozytor zmarł w nocy 17 października. Przedwcześnie, bo w wieku zaledwie 39 lat. 170. Rocznicę jego śmierci upamiętni w czwartek (17.10) koncert, zorganizowany przez NIFC, w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Przed spoczywającym tam sercem kompozytora zabrzmi Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dzieło zostanie - jak w każdą rocznicę śmierci artysty - przypomniane w kształcie brzmieniowym możliwie bliskim temu, jakie znał Chopin, gdy prosił o jego wykonanie na swoim pogrzebie.

W tym roku Mozartowską mszę żałobną wykona międzynarodowe grono solistów oraz {oh!} Orkiestra Historyczna i Chór Collegium Vocale 1704. Całość poprowadzi jeden z największych znawców stylu historycznego, fenomenalny klawesynista, pianista i kameralista Andreas Staier. Co zadecydowało o takim wyborze wykonawców? O tym w nagraniu audycji, w której Piotr Wojciechowski opowiadał również o dziewięciu konferencjach organizowanych przez NIFC w różnych miejscach świata w związku z przyszłorocznym Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Tradycyjnie już koncert w Bazylice św. Krzyża transmitować będzie i nagrywać Program 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Piotr Wojciechowski (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina)

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 8.30

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin i jego Europa. Stanisław Leszczyński: szukamy źródeł Chopina kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 13:11
- Od początku konsekwentnie realizujemy pewną linię programową związaną z generalnym założeniem tego festiwalu. Szukamy tych źródeł, które zadecydowały, że to w Warszawie pojawił się nasz genialny kompozytor - mówił w Dwójce dyrektor artystyczny 15. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Ekier i jego fascynacja Chopinem

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 19:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" słuchaliśmy opowieści cenionego polskiego pianisty i profesora sztuk muzycznych, przeplatanych fragmentami wykonywanych przez niego utworów Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Nehring: powrót do takiego Chopina to ciekawe doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 12:05
- Teraz gram głównie Chopina późnego, dlatego chętnie wrócę do tych wczesnych utworów. To są eksperymenty, które czasem nie są jeszcze poparte doświadczeniem i pełnym przekonaniem o tym, co się pisze. Jest to jakże ważne dla każdego kompozytora czy wykonawcy, żeby właśnie eksperymentować i nie bać się tego robić - mówił w Dwójce pianista.
rozwiń zwiń