Dominika Ostałowska: kończyłam studia w czasach przedtabloidowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 12:27
- Na pewno było inaczej niż dziś. Wiele rzeczy wspominam bardzo pozytywnie, m.in. to, że nie było tego tabloidowego sposobu opowiadania o ludziach i aktorach. Nie było tych wszystkich portali, w ogóle nie było internetu - mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
Audio
  • Aktorka Dominika Ostałowska o cyklu spotkań "Piękni Czterdziestoletni" w Instytucie Teatralnym i swoich zawodowych planach (Poranek Dwójki)

katarzyna dąbrowska 1200 PAP.jpg
Katarzyna Dąbrowska: dla aktora to trudne, ale piękne zadanie

Dominika Ostałowska debiutowała rolą Aleksandry w "J.B. i innych" Gorkiego (1994) w Teatrze Ateneum. Występowała też w innych warszawskim teatrach: Powszechnym, Studio oraz gościnnie we Współczesnym i Dramatycznym. Na swoim koncie ma role w przedstawieniach w reżyserii Anny Augustynowicz, Agnieszki Glińskiej, Natalii Korczakowskiej, Mariusza Grzegorzka, Andrzeja Pawłowskiego, Waldemara Śmigasiewicza, Michała Zadary czy Krzysztofa Zaleskiego.

Znana jest również ze słuchowisk przygotowanych przez Teatr Polskiego Radia. Jest laureatką m.in. nagrody aktorskiej na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" za role w "Niektórych gatunkach dziewic" i "Dybuku"; nagrody za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Warszawa" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; dwukrotnie nagrodzona Orłem (Polską Nagrodą Filmową) za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie "Daleko od okna" i najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Warszawa".

Dominika Ostałowska i inni "Piękni Czterdziestoletni"

W poniedziałek (28.10) Dominika Ostałowska będzie gościem spotkania, które odbędzie się w Instytucie Teatralnym w Warszawie w ramach cyklu "Piękni Czterdziestoletni" (początek o 19.00). W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele pokolenia artystów wchodzących do zawodu już po transformacji ustrojowej, generacji, której dokonania zmieniły i zmieniają oblicze polskiego teatru.

Dominika Ostałowska skończyła szkołę teatralną w 1994 roku. - To był super rocznik. Na roku ze mną byli m.in. Bartek Opania, Małgosia Kożuchowska, Agata Kulesza, Ania Samusionek, Redbad Klinjstra i Wojtek Kalarus - wymieniała aktorka.

Jak przez ostatnich 25 lat zmienił się świat filmu i teatru w Polsce? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dominika Ostałowska (aktorka)

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 9.30

pg/am

Czytaj także

Przy stoliku z Holoubkiem, Konwickim i Łapickim

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 18:00
- Nie chciałbym, by nasz stolik był nazywany literackim, filozoficznym czy politycznym - mówił Tadeusz Konwicki w archiwalnym nagraniu Polskiego Radia o swoich słynnych kawiarnianych spotkaniach z Gustawem Holoubkiem i Andrzejem Łapickim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Ferency: nie jestem typem aktora ponurego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:12
- Producenci i reżyserzy nie wiedzą, że mam poczucie humoru i jestem w gruncie rzeczy aktorem komediowym. Zostałem zaszufladkowany jako ponury typ i tylko dlatego właśnie trafiłem do filmu "Na bank się uda", który jest komedią kryminalną - mówił w Dwójce wybitny aktor.
rozwiń zwiń