E-Bank Talentów - program stypendialny dla młodych muzyków

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 12:23
Indywidualne lekcje mistrzowskie z prof. Agatą Szymczewską, prof. Tomaszem Strahlem, prof. Klaudiuszem Baranem, prof. Jakubem Jakowiczem i prof. Januszem Wawrowskim, warsztaty z prawa autorskiego, zajęcia z PR-u, budowania własnej marki, współpracy z mediami, radzenia sobie z agresją w sieci, radzenia sobie ze stresem - to oferta wyjątkowego banku - "e-Bank Talentów".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: liberowolf/Shutterstock

E-Bank Talentów to pierwszy tego typu program w Polsce. Jego celem i misją jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. O tej wyjątkowej inicjatywie porozmawiamy z profesorem Klaudiuszem Baranem - akordeonistą, bandoneonistą, rektorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (uczelnia jest partnerem programu), a także z wiolonczelistą Jakubem Dubikiem - pomysłodawcą e-Banku Talentów. Spotkanie na antenie Dwójki o godz. 9.30.

Godzinę wcześniej połączymy się z Izą Rutkowską - animatorką artystką wytrącającą ludzi z codziennego rytmu funkcjonowania w miejskich przestrzeniach. Porozmawiamy m.in. o najnowszych działaniach przy Fabryce Sztuki w Łodzi oraz o znaczeniu w czasach pandemii sztuki jako miejsca spotkań ludzi w przestrzeniach publicznych .

W audycji również:

  • w cyklu "Książka i kawa..." - Barcelona z początku XX wieku i ekscytujące czasy wielkich przemian społecznych i buntu wobec odwiecznych tradycji i zakurzonych konwenansów, czyli książka Ildefonso Falconesa "Malarz dusz",
  • "Ogród naturalny" Marleny Promnej w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Nie zabraknie "Płyty tygodnia" oraz konkursu "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w czwartek (9.07) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Zobacz więcej na temat: muzyk

Czytaj także

Przemysław Sokół: dla mnie muzyka to emocja zaklęta w dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:52
Artysta zdradza, że muzyka to jego pasja, która towarzyszy mu od dziecka, wyjątkowe połączenie matematyki z metafizyką.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Asia Pyrek z płytą "Efekt motyla". "Rozmawiam z moimi piosenkami"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:03
Asia Pyrek porzuciła wszystko i wyruszyła na Kubę, gdzie nagrała płytę z fantastycznymi muzykami, m.in. Afro-Cuban All Stars, w tym gronie znaleźli się ostatni żyjący muzyk z Buena Vista Social Club czy Urszula Dudziak. 
rozwiń zwiń