Jasin Rammal-Rykała: vlog "Operowym głosem" to pionierski projekt

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:53
- Chcemy przystępnym, prostym językiem opowiedzieć młodemu pokoleniu, jak fajną przygodą jest opera i życie teatralne - mówił w "Poranku Dwójki" związany z Teatrem Wielkim-Operą Narodową młody śpiewak, zaangażowany w cykl "Operowym głosem".
Jasin Rammal-Rykała podczas nagrywania odcinka cyklu Operowym głosem
Jasin Rammal-Rykała podczas nagrywania odcinka cyklu "Operowym głosem"Foto: Maja Kluczyńska

Posłuchaj
16:40 Poranek Dwójki 5.01.2020 jasin.mp3 Śpiewak Jasin Rammal-Rykała o cyklu "Operowym głosem" (Poranek Dwójki)
Izabela Kłosińska pap 1200.jpg
Izabela Kłosińska: całe życie pracujemy w tremie

Jest to pierwszy w Polsce wideoblog w pełni poświęcony teatrowi operowemu, odkrywający przed melomanami tajniki tego świata.

- Pracując w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, czyli najważniejszym punkcie kulturalnym w Polsce, chcemy pokazać jak najwięcej z tego miejsca, ale też chcemy bazować ogólnie na operze jako na gatunku oraz życiu artystycznym w szerokim znaczeniu - tłumaczył Jasin Rammal-Rykała.

Czytaj także:

Pierwszy odcinek cyklu "Operowym głosem" w zamyśle twórców miał zachęcić internautów do śledzenia vloga. - Stworzyliśmy odcinek w ogóle o operze. Porównywaliśmy ją do sportu, do różnych odnośników względem sportu. Drugi odcinek był o "Halce", czyli jednej z trzech naszych narodowych oper. Natomiast odcinek trzeci, ze względu na 55. rocznicę odbudowy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, był przeznaczony zwłaszcza dla miłośników historii Warszawy, historii opery i w ogóle muzyki - wymieniał gość Dwójki.

(Źródło: YouTube Teatru Wielkiego - Opery Narodowej)

Jasin Rammal-Rykała (rocznik 1994) jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej i jednym z młodych talentów kształconych przez Akademię Operową w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. - Jest to piękny pomost między szkołą a karierą. To wielka szansa dla młodych, szczególnie tych uczących się w Polsce, żeby później rozpocząć karierę na świecie - podkreślał bas-baryton.

W audycji zdradził także, jakie tematy poruszone zostaną w kolejnych odcinkach cyklu "Operowym głosem".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Jasin Rammal-Rykała (śpiewak, współtwórca vloga "Operowym głosem")

Data emisji: 5.01.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Piosenka jest dobra na wszystko…

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 16:12
Będzie zaskakująco - przynajmniej na początku. Być może w naszych propozycjach odnajdą Państwo podpowiedzi na ostatnie świąteczne prezenty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystian Lada: teatr operowy to miejsce, gdzie jest przestrzeń na dialog

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 19:23
- Sztuka może mieć flirt z aktywizmem, ale w gruncie rzeczy jest czymś innym. Wierzę, że sztuka, a zwłaszcza teatr operowy, musi być przestrzenią budowania dialogu. Im bardziej podzielone społeczeństwo, tym więcej potrzeby wspólnej agory - mówił w Programie 2 Polskiego Radia reżyser operowy, librecista i menadżer kultury.
rozwiń zwiń