XIV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. "Przed nami znakomite koncerty w Radziejowicach"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 10:00
- Znów udało się nam zaprosić wspaniałych artystów, tak się dzieje właściwie podczas każdej edycji festiwalu. Martin Garcia Garcia jest wyjątkowym i niesłychanie zdolnym człowiekiem, gejzerem emocji, gra całym sobą - mówił w Dwójce Jakub Krawczyk. Hiszpański pianista będzie jedną z gwiazd XIV Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.
Martin Garcia Garcia podczas finału Konkursu Chopinowskiego
Martin Garcia Garcia podczas finału Konkursu ChopinowskiegoFoto: D. Golik/NIFC
  • Gościem audycji był Jakub Krawczyk, kierownik działu impresariatu Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.
  • Porozmawialiśmy o XIV Letnim Festiwalu im J. Waldorffa, podczas którego w tym roku usłyszymy m.in. Martina Garcię Garcię, Janusza Olejniczaka, wirtuoza skrzypiec Wadima Brodskiego czy włoskiego gitarzystę klasycznego Aniella Desideria.
  • Festiwal to pełen przekrój epok, stylów i gatunków. Poza klasyką jest tu również miejsce na jazzowe brzmienia i piosenkę literacką. 

Jak zawsze wspaniali artyści

Jakub Krawczyk na naszej antenie opowiadał o zbliżających się wydarzeniach. - Znów udało się nam zaprosić wspaniałych artystów, tak się dzieje właściwie podczas każdej edycji festiwalu. Martin Garcia Garcia jest wyjątkowym i niesłychanie zdolnym człowiekiem, gejzerem emocji, gra całym sobą. Wystąpi z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Pawła Kosa-Nowickiego. Festiwal zakończy mistrz Janusz Olejniczak w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Michała Klauzy - powiedział gość Dwójki. 

Jazz w Radziejowicach

Mówił również o innych międzynarodowych i jazzowych akcentach festiwalu. - Bardzo czekamy na koncerty Wadima Brodskiego i Aniella Desideria, to będzie wyjątkowy wieczór. Zagra u nas również Grzech Piotrowski z gościem specjalnym Ruth Wilhelmine Meyer, a także Piotr Baron z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Marka Wroniszewskiego - zapowiedział Jakub Krawczyk.

Posłuchaj
12:08 2023_06_21 09_36_03_Dwojka_Poranek_Dwojki.mp3 XIV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. "Przed nami znakomite koncerty w Radziejowicach" (Poranek Dwójki)

 

Katarzyna Żak i piosenki Agnieszki Osieckiej

Podczas festiwalu będzie można także posłuchać piosenki literackiej. - Katarzyna Żak zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, dwa utwory w jej interpretacji do tej pory nie były szerzej prezentowane - zaznaczył rozmówca Jakuba Jamrozka.

XIV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa odbywa się pod patronatem Dwójki

Jerzy Waldorff urodził się 4 maja 1910 roku w Warszawie. Publicysta, krytyk muzyczny i działacz społeczny oraz popularyzator kultury muzycznej w prasie, radiu i telewizji. Autor wielu książek, również z dziedziny historii Polski. Obrońca zabytków i twórca Komitetu Ochrony Starych Powązek. Barwna postać PRL, wybijająca się zachowaniem i językiem. - Po polsku mówiłem o wiele lepiej niż cały rząd z prezydentem Bierutem na czele - opowiadał Jerzy Waldorff, wspominając swoje powojenne losy na antenie Polskiego Radia.

Zmarł 29 grudnia 1999 roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Jamrozek

Gość: Jakub Krawczyk (kierownik działu impresariatu Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach)

Data emisji: 21.06.2023

Godzina emisji: 9.35

mo

reklama

Czytaj także

Jerzy Waldorff: dla komunistycznej władzy byłem klasowym wrogiem ludu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2024 05:45
- Po polsku mówiłem o wiele lepiej niż cały rząd wraz z prezydentem Bierutem na czele - opowiadał Jerzy Waldorff, wspominając swe powojenne losy na antenie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Waldorff: w 1927 roku słuchałem Konkursu Chopinowskiego przez radio

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2023 17:00
- Działo się to u nas na wsi w Rękawczynie w głębokim Poznańskim. Pamiętam, że zacząłem od ambitnych planów, że sobie sam zbuduję aparat, ale oczywiście nic z tego nie wyszło. Do momentu, gdy mój zdenerwowany ojciec pojechał do Poznania i kupił olbrzymi aparat o nazwie Superheterodyna - wspominał w archiwalnym nagraniu Jerzy Waldorff, bohater audycji "Dwie do setki".
rozwiń zwiń