Bartek Wąsik: to będzie wspólne dziecko zespołu Kwadrofonik i Meli Koteluk

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 10:46
- Po raz pierwszy przeżyłem coś takiego, że współpracowałem z artystką, z którą widziałem się tylko raz na żywo, a potem spotykaliśmy się online kilka dni w tygodniu na intensywnych próbach. Nagle w połowie maja okazało się, że przygotowaliśmy 10 piosenek, które za chwileczkę ujrzą światło dzienne - mówił w "Poranku Dwójki" pianista, aranżer i kompozytor.
Bartek Wąsik
Bartek WąsikFoto: Ksawery Zamoyski

Posłuchaj
16:24 Poranek Dwójki 25.06.2020 wąsik.mp3 Bartek Wąsik o wspólnej płycie z Melą Koteluk, występie z Ralphem Kamińskim na tegorocznym Festiwalu Malta i cyklu koncertów "Pianokrąg" w warszawskiej Królikarni (Poranek Dwójki)

Bartek Wąsik.jpg
Bartek Wąsik: Dwójka wyłapuje dobre fale

Zapowiadany przez Bartka Wąsika album będzie "wspólnym dzieckiem zespołu Kwadrofonik i Meli Koteluk". - Niesamowita była ta współpraca bez kontaktu fizycznego na próbach. Takie "obwąchanie się" jest bardzo potrzebne, zwłaszcza jak nie zna się osobiście danego artysty. Okazało się jednak, że daliśmy radę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co powstało. Jeszcze za bardzo nie mogę zdradzać więcej szczegółów, ale to już naprawdę kwestia kilku dni - obiecał gość Dwójki.

Czytaj także:

Artysta jest także pomysłodawcą startującego już w najbliższy weekend cyklu koncertów "Pianokrąg" w warszawskiej Królikarni. Założeniem tego przedsięwzięcia jest stworzenie spotkań muzycznych, podczas których zachowana będzie spójność między prezentowaną muzyką i miejscem, w którym ona wybrzmiewa. Chodzi o wykreowanie bezpiecznej przestrzeni, w której publiczność w niezobowiązujący sposób, skupiona wokół jednego instrumentu, będzie mogła wysłuchać zaproponowanych przez Bartka Wąsika czterech różnych spojrzeń na muzykę fortepianową. 

Pianista, aranżer i kompozytor opowiadał także w audycji m.in. o wspólnym koncercie z Ralphem Kamińskim, do którego dojdzie w lipcu podczas Festiwalu Malta w Poznaniu ("publiczność będzie siedziała na własnych balkonach lub stała w oknach").

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Bartek Wąsik (pianista, aranżer i kompozytor)

Data emisji: 25.06.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Hania Rani: płyta "Home" jest stylistycznym patchworkiem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 11:16
- Jeżeli chodzi o muzykę na tej płycie, to myślę, że jest ona w jakimś sensie obrazem tego wszystkiego, co już robiłam i czym się na przestrzeni lat fascynowałam, zaczynając od mojego głównego instrumentu, czyli pianina, przez kwintet smyczkowy, kończąc na aktualnych fascynacjach perkusją i kontrabasem - mówiła w "Poranku Dwójki" kompozytorka i pianistka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Komasa: ułożyliśmy program koncertu tak, by był opowieścią

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 10:00
- Recital "Koniec świata" brzmi najważniejszymi i najpiękniejszymi kompozycjami fantastycznych kustoszów, którzy tworzyli i przepowiadali przyszłość muzyczną i przyszłość tego, w jaki sposób ukierunkuje się muzyka klasyczna - mówił w Dwójce śpiewak Szymon Komasa, który wraz z pianistą Marcinem Koziełem w piątek (26.06) o godz. 19.30 wystąpi w Teatrze Studio.
rozwiń zwiń