Rusza IV Festiwal "Beskid Classics"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 10:56
Gościem "Poranka Dwójki" był Paweł Kotla, dyrektor rozpoczynającego się w czwartek (31.08) IV Beskidzkiego Festiwalu Klasyki "Beskid Classics".
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Koncert kameralny Kwartetu Filharmonii Czeskiej z Pragi, koncert orkiestry Baltic Neopolis Orchestra z prawykonaniem nowego utworu Mikołaja Góreckiego, występ Kevina Kennera, spotkania w unikatowych architektonicznie i akustycznie wnętrzach w Bielsku-Białej, Szczyrku, Ustroniu, Żywcu i Cieszynie - w "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na IV Beskidzki Festiwal Klasyki "Beskid Classics" (31.08-16.09).

Naszym gościem był dyrektor wydarzenia - Paweł Kotla.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Data emisji: 31.08.2023

Godz. emisji: 8.35

pg

Czytaj także

Warsztaty Pisania Ikon. Sztuka i rzemiosło w Nowicy

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 15:24
Co roku latem we wsi Nowica w Beskidzie Niskim odbywa się wydarzenie, którego inicjatorem jest ks. Jan Pipka. Jego uczestnikami są artyści reprezentujący tradycje prawosławne i katolickie, którym przyświeca ten sam cel - odnowa ikony jako obrazu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Beskid bez kitu. Zima". Maria Strzelecka: książka powstała z zachwytu i miłości

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 12:00
- Całe to piękno i miłość do Beskidu nie mieściło mi się już w głowie i w sercu. Pomyślałam, że muszę zrobić miejsce na nowe zachwyty; spisać już to wszystko, co kłębi mi się w głowie. Ta książka jest więc po części opisem moich przygód w Beskidzie - mówiła w Dwójce Maria Strzelecka, artystka, autorka książki "Beskid bez kitu. Zima".
rozwiń zwiń