REKLAMA

Trauma dzieciństwa, usunięcie z KGB. Tajemnice życia Putina

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 10:00
- Wowka, kiedy był mały, dowiedział się przede wszystkim jednego: że kłamać trzeba i że trzeba bić się o siebie - mówiła w Dwójce Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina".
Audio
  • Jak Władimir Putin zawładnął Rosją? (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Władimir Putin
Władimir Putin Foto: Shutterstock/ID1974

Stalin 1200.jpg
"Józef Stalin nie mógł działać sam"

- Był dzieckiem nieszczęśliwego romansu, jego matka była wtedy na studiach. Uciekła od ojca Wołodii, zawędrowała do Gruzji i wyszła za Gruzina - przywoływała Krystyna Kurczab-Redlich fakty z pierwszych lat życia obecnego prezydenta Rosji. - Dzieciństwo tego nieślubnego chłopaka było bardzo ciężkie, ale lubię tego Wowkę - przyznała reportażystka.

Na jakie trudności narażony był mały Wołodia? Jak z nieszczęśliwego dziecka przeistoczył się w agenta, który już podczas studiów donosi na kolegów, czy w wiernopoddańczego działacza, który jednak zostaje usunięty z KGB? I - co najważniejsze - jak udało mu się, mimo tych kłopotów, znaleźć się u boku Jelcyna i rozpocząć tryumfalny pochód na Kreml?

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: Krystyna Kurczab-Redlich (autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina", dr Wiktor Ross (politolog), Jarosław Guzy (publicysta, ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 17.03.2018

Godzina emisji: 16.00 

jp/kul


Czytaj także

Tajna wojna agentów w latach 1939-1945

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 17:00
Jaka jest prawda o służbach wywiadowczych w czasie II wojny światowej? O tym rozmawialiśmy w audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Demokracja ateńska to wynik pewnych przypadków"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 13:33
- Urządzenie polis, wszystkie zmiany i przekształcenia tego ustroju, nie były jakimś planowym procesem - mówił prof. Włodzimierz Lengauer w audycji o dziejach starożytnych Aten.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marzec '68. Historia antysemickiej nagonki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 17:00
W 50. rocznicę wydarzeń marcowych rozmawialiśmy o wydarzeniach, które doprowadziły do wyjazdu z Polski wielu Polaków żydowskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń