Polskie Radio
Section05
Wiktor Ross

"Ma ogłosić »sądny dzień dla Zachodu«". Dr Ross o przemówieniu Putina z okazji Dnia Zwycięstwa

- Świat widział, co się wydarzyło w Mariupolu i tę bohaterską obronę w Azowstalu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Wiktor Ross, dyplomata i rosjoznawca. - Rosja chciała z tego uczynić święto tryumfu, a w rzeczywistości mamy do czynienia z wielką porażką rosyjskiej armii i państwa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański ŚWIAT Rosja wojna 2022 serwis wschodni Mariupol Wiktor Ross

Kułeba z wizytą w Polsce. Dr Ross: Polska staje się strategicznym partnerem Ukrainy

- Polska jako państwo, które gościło Joe Bidena, oraz jako państwo udzielające ogromnej pomocy Ukraińcom jak najbardziej staje się strategicznym partnerem Ukrainy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 rosjoznawca dr Wiktor Ross.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiktor Ross POLSKA polityka Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie wojna 2022 polska pomoc konflikty międzynarodowe serwis wschodni

Ukraina w NATO? Prezydent Poroszenko chce referendum

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że zorganizuje referendum w sprawie przystąpienia Ukrainy do NATO. Podkreślił, że w ostatnim czasie poparcie obywateli Ukrainy dla takiego planu wzrosło z 16 do 54 proc. O tym czy nacisk w postaci referendum to realna próba wpłynięcia na politykę szeroko rozumianego Zachodu wobec Ukrainy, czy desperacki gest bez znaczenia starał się odpowiedzieć w Polskim Radiu 24 Wiktor Ross, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina NATO Rosja Jens Stoltenberg Wiktor Juszczenko Petro Poroszenko Wiktor Ross

Rosja zagraża Polsce? "Putin doszedł do ściany"

44 proc. Polaków uważa, że Rosja istotnie zagraża bezpieczeństwu Polski. 35 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla Polskiego Radia 24. O rzeczywistym zagrożeniu ze strony Rosji dyskutowali w Debacie Poranka dyplomata Wiktor Ross (Collegium Civitas), Jerzy Maria Nowak (były ambasador RP przy NATO) i Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie).
Zobacz więcej na temat:  Maciej Jastrzębski POLSKA Rosja Wiktor Ross

Nagrody dla liderów wolnej Białorusi. "Teraz kolejne zadania przed wami"

Niezależny portal Karta'97 wręczył nagrody dla wybitnych osobowości społeczności demokratycznej na Białorusi. W tym roku otrzymali je "za osobiste męstwo” dziennikarka Swietłana Kalinkina, były więzień polityczny Ihar Aliniewicz, inicjatywa studencka z Mińska "Studenty protiw”, a za "odwagę w twórczości artystycznej” - zespół Krambambula, którego liderem jest Liawon Wolski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś prawa człowieka Raport Białoruś Wiktor Ross wolność słowa Zbigniew Bujak