X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Szekspirowski. Świat teatru w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 16:00
Międzynarodową imprezę teatralną zapowiadał w audycji "Wybieram Dwójkę" prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 21. Festiwal Szekspirowski odbędzie się w Gdańsku od 28 lipca do 6 sierpnia.
Audio
  • Prof. Jerzy Limon o 21. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa o bajce muzycznej "Kraina Śpiochów" (Wybieram Dwójkę)
  • Zapowiedź 18. Festiwalu Tańców Dworskich Cracovia Danza (Wybieram Dwójkę)
  • Lider zespołu Tamikrest Ousmane Ag Mossa w rozmowie z Andrzejem Zielińskim (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z młodą pianistką Julią Kociuban (Wybieram Dwójkę)
William Szekspir
William SzekspirFoto: Shutterstock.com

Tradycyjnie w ramach Głównego Nurtu imprezy zaprezentowane zostaną spektakle zagraniczne - m.in. produkcje z Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Chorwacji, Rumunii i Chin. Bogaty będzie też tegoroczny nurt SzekspirOFF, po raz drugi w formule konkursowej.

Ponadto w programie o pełnej tajemniczych dźwięków bajce muzycznej "Kraina Śpiochów", rozśpiewanym audiobooku i radiowych słuchowiskach dla dzieci rozmawialiśmy z dramaturg Martą Guśniowską oraz reżyserką Bernardą Bielenią.

Zapowiedzieliśmy także 18. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza, który odbędzie się w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w Krakowie. Tegoroczna edycja, zatytułowana Na Dalekim Wschodzie, zwrócona będzie w stronę Azji.

Na koniec wybraliśmy się do klubu Pardon To tu przy Nowym Teatrze w Warszawie, gdzie dziś wystąpi malijski zespół Tamikrest, i rozmawialiśmy z Julią Kociuban, półfinalistką Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 2015 roku, wychowanką Piotra Palecznego, która dziś kontynuuje studia podyplomowe na Universitaet Mozarteum w Salzburgu w klasie wybitnego pianisty i pedagoga prof. Pavla Gililova.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 27.07.2017

Godzina emisji: 16.00-19.00

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zakochany Szekspir". Brawura na elżbietańskiej scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 19:00
- Gdański Teatr Szekspirowski to specyficzna przestrzeń. Trójdzielny układ widowni, znacząco podwyższona scena i stojąca wokół widownia – to wszystko wymaga zupełnie innego aktorstwa – powiedział Paweł Aigner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jej postacie żyją do dziś". 200 lat z Jane Austen

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 11:00
– Długo szukałam odpowiedzi na pytanie: dlaczego ta pisarka z prowincji w południowej Anglii jest do dziś czytana z dużym zainteresowaniem? I odpowiedź jest jedna: ta kobieta miała talent – mówiła anglistka Anna Przedpełska-Trzeciakowska, autorka książki "Jane Austen i jej racjonalne romanse".
rozwiń zwiń