X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Graindealvoix. Na początku był... Werner Herzog

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 15:00
- Do śpiewania w chórze zmusiła mnie mama. Ale były też ważne osobiste doświadczenia, a wśród nich film "Szklane serce" Herzoga - wspominał Björn Schmelzer, który ze swoją grupą Graindelavoix wystąpił na festiwalu Actus Humanus.
Audio
  • Rozmowa z Björnem Schmelzerem, szefem zespołu Graindelavoix (Poranek Dwójki)
Bjrn Schmelzer i członkowie zespołu Graindelavoix podczas koncertu na festiwalu Actus Humanus 2015
Björn Schmelzer i członkowie zespołu Graindelavoix podczas koncertu na festiwalu Actus Humanus 2015Foto: mat. prom. Actus Humanus

- W tym filmie prawie wszyscy aktorzy zostali zahipnotyzowani przez samego reżysera. A w jednej ze scen pojawia się słynny lutnista Thomas Binkley i jego dwaj śpiewacy. Pieśń truwerów w ich wykonaniu zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Muzyka dawna w kontekście zupełnie dziwacznym, ale też ekstatycznym - wspominał Björn Schmelzer. - Właśnie owo poczucie obcości, niezrozumienia było dla mnie najbardziej inspirujące - dodał.

Szef jednego z najbardziej poszukujących i niekonwencjonalnych zespołów muzyki dawnej zwrócił też uwagę, że większości średniowiecznego repertuaru towarzyszy pewna, niezbyt dziś popularna, ideologia.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Gość: Björn Schmelzer (śpiewak, muzykolog, antropolog)

Data emisji: 11.12.2015

Godzina emisji: 7.20

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Actus Humanus. Aura Świąt i szokujące eksperymenty

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 12:42
– Repertuar jednego z koncertów przybliży nas do Wigilii, ale będzie niespodzianką nawet dla mnie – mówił Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny Actus Humanus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Le Banquet Celeste: muzyka Bacha to był szok!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 09:00
- Moim największym muzycznym przeżyciem była praca nad muzyką Bacha. Cały czas zajmuje ona w moim życiu ważne miejsce - podkreślał Damien Guillon, którego zespół zaprezentował na festiwalu Actus Humanus wybór kantat lipskiego kantora.
rozwiń zwiń