Vadym Kholodenko w Dusznikach-Zdroju. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 14:41
Zapraszamy na recital znakomitego ukraińskiego pianisty prosto z dusznickiego Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.
Wadym Chołodenko współpracował z tak znakomitymi dyrygentami, jak L. Slatkin, V. Fedoseyev, M. Harth-Bedoya, Y. Bashmet czy C. St Clair
Wadym Chołodenko współpracował z tak znakomitymi dyrygentami, jak L. Slatkin, V. Fedoseyev, M. Harth-Bedoya, Y. Bashmet czy C. St ClairFoto: materiały organizatora

Zobacz więcej
chopin_pap_1200.jpg
Dwójka i Chopin w Dusznikach-Zdroju. Plan transmisji

Vadym Kholodenko urodził się w 1986 r. w Kijowie. W wieku 13 lat wystąpił z pierwszymi koncertami w USA, Chinach, na Węgrzech i w Chorwacji. W 2004 r. otrzymał Rosyjską Narodową Nagrodę Młodych "Triumf", a w 2005 r. przeniósł się do Moskwy, gdzie studiował w Konserwatorium u prof. V. Gornostaevej.

Zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Van Cliburna w 2013 r. rozwija międzynarodową karierę i zbiera pochwały od krytyków w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Wcześniejsze sukcesy artysty to I nagroda na Konkursie Pianistycznym im. Schuberta w Dortmundzie w 2011 r., I nagroda na Konkursie Pianistycznym w Sendai, w Japonii, w 2010 r. oraz Grand Prix w Konkursie im. Marii Callas w Atenach.

Swoją pasję do muzyki kameralnej realizował we współpracy z takimi muzykami, jak V. Repin, A. Baeva i wiolonczelista A. Buzlov. Jego kunszt w tej dziedzinie został doceniony przez jury Konkursu im. Van Cliburna, które przyznało mu dodatkowo nagrodę za Najlepsze Wykonanie Muzyki Kameralnej.

W przerwie koncertu z Vadymem Kholodenką oraz polskim pianistą Szymonem Nehringiem rozmawiać będzie Róża Światczyńska.

Program:

Fryderyk Chopin Berceuse Des-dur op. 57, Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2, Nokturn g-moll op. 15 nr 3, Nokturny op. 48, Scherzo h-moll op. 20, Scherzo E-dur op. 54

Franciszek Liszt Etudes d'exécution trascendante S 139: nr 9 As-dur "Ricordanza", nr 6 g-moll "Vision", nr 5 B-dur "Feux follets"

Aleksander Skriabin IV Sonata fortepianowa Fis-dur op. 30, V Sonata fortepianowa op. 53

***

Na transmisję w "Letnim Festiwalu Muzycznym" w niedzielę (7.08) w godz. 20.00-23.00 zaprasza Marcin Majchrowski.

materiały organizatora/mc/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. "Wyrównany wysoki poziom to problem dla jury"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 10:00
- Po każdym etapie musieliśmy wybierać najlepszych spośród bardzo dobrych pianistów, decydując o ich przyszłości - mówił Piotr Paleczny, juror XVII Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń