REKLAMA

85. urodziny Dwójki. Hubert Zemler i muzyka z "Miasteczka Twin Peaks" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 23:15
W ramach obchodów jubileuszu 85-lecia Dwójki Hubert Zemler & The Roadhouse Band zagrali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego koncert z muzyką z serialu "Miasteczko Twin Peaks" w autorskich aranżacjach (projekt TWIN PEAKS CREW). Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia.

ZOBACZ WIDEO

Źródło: YouTube Dwójka - Program 2 Polskiego Radia

Serial "Miasteczko Twin Peaks" powstał w latach 90. i dziś nosi już miano kultowego. Stworzyli go scenarzysta Mark Frost i reżyser David Lynch. Fabuła toczy się wokół śledztwa prowadzonego przez agenta FBI Dale'a Coopera (w tej roli Kyle MacLachlan), który próbuje znaleźć sprawcę morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer (Sheryl Lee). Stopniowo widzowie poznają mroczne tajemnice i prawdziwe twarze mieszkańców sennego miasteczka.

Niezwykłą, pełną niepokoju atmosferę serialu współtworzy muzyka, której autorem jest Angelo Badalamenti. 1 marca mogli ją Państwo usłyszeć w nowych aranżacjach. Hubert Zemler & The Roadhouse Band zagrają w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Skład zespołu:

Hubert Zemler - perkusja, elektronika, nadzór

Bartłomiej Tyciński - gitara

Jerzy Rogiewicz - instrumenty klawiszowe, wibrafon

Magdalena Gajdzica - głos, flet

Tomasz Duda - saksofony, klarnety

Piotr Domagalski - kontrabas

85 LAT RADIOWEJ DWÓJKI. OD WARSZAWY II DO PROGRAMU II POLSKIEGO RADIA >>>>

Koncert ten zapowiadaliśmy już w audycji "Nocna strefa" 25 lutego. Prowadzący Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński prezentowali wtedy oryginalną muzykę z serialu, a także utwory inspirowane dziełem Davida Lyncha.


Hubert Zemler 1200.JPG
Hubert Zemler & The Roadhouse Band na 85. urodziny Dwójki

***

Początki Programu 2 Polskiego Radia wiążą się z powstaniem radiostacji Warszawa II, która zaczęła nadawanie 1 marca 1937 roku na terenie Warszawy i okolic. W przeciwieństwie do innych rozgłośni, które miały charakter regionalny, Warszawa II była stacją stricte miejską. W ofercie stacji pojawiały się słuchowiska, audycje kulturalne i sportowe, transmitowane były również koncerty z Warszawskiej Filharmonii. Inaczej niż w rozgłośniach regionalnych, które dbały o krzewienie kultury lokalnej.

***

 

 

Czytaj także

Leonora Armellini i Alexander Gadjiev. Koncert na 85-lecie Dwójki [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 08:00
Laureaci XVIII Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – wystąpili ostatnio (w niedzielę, 9 stycznia), podczas uroczystego koncertu inaugurującego obchody 85-lecia Programu 2 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Alexewicz z domu urodzenia Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 12:55
Wysłuchaliśmy koncertu Piotra Alexewicza, który zagrał swój pierwszy recital na instrumencie historycznym. Transmitowaliśmy go z domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli - na stronie internetowej dwojka.polskieradio.pl w samo południe 1 marca.
rozwiń zwiń