Podglądanie ptaków ze Stanisławem Łubieńskim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 13:00
- Niektórzy zaczynają dzień od kawy, ja do niej dołączam spacer do parku, żeby popatrzeć, co się dzieje w przyrodzie - mówił w Dwójce pisarz i publicysta, autor cenionej książki "12 srok za ogon".
Audio
  • Spacer ze Stanisławem Łubieńskim w poszukiwaniu ptaków (Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

wróbel 1200.jpg
Gustowne wróble. Jak humanista patrzy na ptaki

Ze Stanisławem Łubieńskim wybraliśmy się na wiosenny spacer po jednym z warszawskich parków. Pisarz opowiadał o ptakach, które udało mu się podczas tej wyprawy dostrzec. - W czasie wędrówki po miejskim parku, można zobaczyć co najmniej 30 gatunków ptaków. Tej przyrody jest całkiem sporo i ona jest wszędzie, wystarczy trochę przestawić uwagę.

Autor znany ze swej pasji ornitologicznej wyjaśniał, jak rozpoznawać ptaki, zdradzał, w jakich obszarach miasta można natrafić na ptaki leśne, ale też opowiadał o śpiewie, który zapowiada wiosnę. 

***

Przygotowała: Monika Pilch

Data emisji: 17.04.2017

Godzina emisji: 11.45

bch

Czytaj także

Gustowne wróble. Jak humanista patrzy na ptaki

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 18:00
– Ludzie dostrzegają ptaki, ale zwykle niewiele o nich wiedzą i dosyć łatwo przyjmują jakieś założenia – mówił Stanisław Łubieński, autor książki "Dwanaście srok za ogon".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Max Ernst stworzył własną ptasią mitologię

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 21:00
- Dla Maxa Ernsta ptak to alter ego, drugie ja. Chcieliśmy pokazać, że artysta powinien być nie tylko kojarzony z surrealizmem, ale również inną twórczością - mówi kuratorka, Monika Rydygier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaki i poeci. Związki natury ze sztuką

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 15:53
- Ptaki najbardziej wyróżniają się z krajobrazu swoją dynamiką. Ich kolor, śpiew - to nie jest normalne. Trudno przejść obok tych zjawisk obojętnie - mówił pisarz Michał Książek o swojej ornitologicznej fascynacji.
rozwiń zwiń