X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kalendarz jako narzędzie polityki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 17:00
W "Skarbcu nauki polskiej" spotkaliśmy się z drem Michałem Choptianym, autorem projektu naukowego - finalisty konkursu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, którego celem jest doskonalenie umiejętności młodych badaczy w zakresie popularyzowania nauki.
Audio
  • Dr Michał Choptiany o swoim projekcie "Jan Brożek i kalendarze. Nowożytna nauka w służbie polityki wyznaniowej" (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Kalendarz jako narzędzie polityki
Foto: Jennifer Kumar/Flickr, lic. CC

Po raz drugi Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej organizowała konkurs popularyzatorski INTER w ramach programu SKILLS. Do finału dotarło 13 osób reprezentujących różne dziedziny wiedzy. Ich zadaniem była krótka prezentacja swoich interdyscyplinarnych projektów badawczych w sposób atrakcyjny i przystępny.
Jednym z finalistów jest dr Michał Choptiany z Wydziału Artes Liberales UW, który przedstawił założenia projektu zatytułowanego "Jan Brożek i kalendarze. Nowożytna nauka w służbie polityki wyznaniowej". W "Skarbcu nauki polskiej" opowie o szczegółach swoich naukowych dociekań, które koncentrują się na reformie kalendarza wprowadzonej przez papieża Grzegorza XIII w końcu XVI wieku, na konsekwencjach tych zmian dla życia różnych wspólnot wyznaniowych oraz na znaczeniu naukowej chronologii dla kultury umysłowej Europy Środkowo-Wschodniej.

Z drem Michałem Choptianym rozmawiała Katarzyna Kobylecka.

mc

Zobacz więcej na temat: NAUKA religia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowcy z dziada pradziada

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 14:00
Pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej ukazuje się praca "Rody uczone" Magdaleny Bajer, wieloletniej dziennikarki Polskiego Radia. W książce znajdziemy prawie 70 biografii rodzin, które od pokoleń zajmują się pracą badawczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W gwiazdy patrzymy od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 14:00
- Szesnaście tysięcy lat temu niebo wyglądało niemal tak samo, jak dziś. Nie oddzielano go jednak od ziemi. Obie sfery stanowiły całość, wyraźnie wpływając na siebie - mówili goście Dwójki w rozmowie o znaczeniu gwiazd w historii kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Judaszowe srebrniki darem od Trzech Króli? Niezwykła wystawa

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 12:00
- Według średniowiecznej legendy król Melchior podarował dzieciątku Jezus te same monety, którymi wiele lat później zapłacono Judaszowi za zdradę Chrystusa - mówiła w Dwójce Marianna Otmianowska z Muzeum Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatuaż - sztuka cywilizowania ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 19:00
- W społeczeństwach przedpiśmiennych ciało niezmodyfikowane było traktowane jako pewnego rodzaju byt niedokończony. Dopiero tatuaż je cywilizował - mówiła w Dwójce dr Agata Dziuban autorka książki "Gry z tożsamością" poświęconej kulturowemu kontekstowi tatuowania ludzkiego ciała.
rozwiń zwiń