Auksodrone. "Penderecki 2.0. Pianohooligan"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 21:43
W audycji przenieśliśmy się do Mediateki w Tychach, gdzie odbywa się festiwal Auksodrone. Hołd Krzysztofowi Pendereckiemu złożył Piotr Orzechowski (Pianohooligan), któremu towarzyszyła AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.
Piotr Orzechowski
Piotr OrzechowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Program:

Krzysztof Penderecki – Serenada na smyczki, Trzy utwory w dawnym stylu; Pianohooligan – Improwizacje na tematy utworów Pendereckiego; Pianohooligan/Penderecki – Aria i wariacje sonorystyczne

wyk.: Piotr Orzechowski (Pianohooligan) – fortepian/Piano Rhodes, AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, dyr. Marek Moś

"Penderecki 2.0. Pianohooligan" - Festiwal Auksodrone (Tychy, Mediateka, Sala koncertowa) 

***

Na AUKSODRONE zaczniemy zapraszając Państwa na cykl PENDERECKI 2.0, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane dzieła Mistrza. W nieortodoksyjny sposób skonfrontują się z nimi muzycy orkiestry AUKSO oraz goście. Kto, jeśli nie Penderecki, zasługuje na odważne, nowe, eksperymentalne odczytania? 

Współorganizatorami AUKSODRONE są Program 2 Polskiego Radia oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Kuratorem festiwalu jest Filip Berkowicz.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 7.11.2020

Godzina emisji: 22.00

Zobacz więcej na temat: Aukso koncert

Czytaj także

"Dwójka na miejscu". Tychy, Mediateka i Festiwal Auksodrone

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:55
- Kiedy tworzyła się orkiestra Aukso, szukaliśmy swojego miejsca i znaleźliśmy punkt zaczepienia w Tychach. Nikt z członków orkiestry nie był mieszkańcem tego miasta. Dziś jest zupełnie inaczej. Tychy, to nietypowe miasto jak na Śląsk. Inne, nowe, w którym szczególnie młodym ludziom mieszka się bardzo dobrze – mówił Marek Moś, skrzypek, założyciel i dyrektor orkiestry Aukso, honorowy obywatel miasta Tychy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Auksodrone 2020. Jedna orkiestra, trzy dni, dziewięć koncertów

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 13:26
- Tradycyjnie podzieliliśmy program na trzy pasma, realizowane każdego dnia. To chyba jedyny festiwal w Polsce, gdzie orkiestra, w tym przypadku AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, w ciągu trzech dni gra dziewięć znakomitych koncertów - mówił w "Poranku Dwójki" Filip Berkowicz, kurator festiwalu Auksodrone 2020.
rozwiń zwiń