Polskie Radio
Section05
Frankfurt

Niemiec do ukraińskiej aktywistki: idź, zabij więcej Rosjan. Niespokojnie na lotnisku we Frankfurcie

W trakcie kontroli bezpieczeństwa na lotnisku we Frankfurcie doszło do przykrego incydentu. Pracownik wdał się w spór z ukraińską aktywistką - opisuje niemiecki dziennik "Bild". - To nie jest moja wojna. Idź, zabij więcej Rosjan - miał krzyczeć do kobiety pracownik lotniska. Sprawą zajmuje się policja.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Frankfurt Ukraina wojna 2022 Rosja

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie. "Elektryki" w natarciu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zainaugurowała w czwartek 68. edycję jednych z najważniejszych na świecie targów motoryzacyjnych - IAA we Frankfurcie nad Menem. W tym roku przebiegają one w cieniu kryzysu niemieckiej branży samochodowej i przestawiania branży na napędy alternatywne – głównie elektryczne. Stąd na targach prawdziwy wysyp elektrycznych propozycji.
Zobacz więcej na temat:  targi motoryzacyjne samochody elektryczne samochody Frankfurt ŚWIAT

Linie lotnicze Air China uruchamiają nową trasę do Europy

Linie lotnicze Air China ogłosiły rozpoczęcie lotów na nowej trasie Air China Easy Way Pekin-Frankfurt od 22 maja przy współpracy z portami lotniczymi w Pekinie i Frankfurcie. Pierwsza ekspresowa międzynarodowa trasa linii Air China łącząca Chiny z Europą ma na celu wsparcie przemiany Pekinu i Frankfurtu w duże, międzynarodowe węzły lotnicze oraz promocję rozwoju region Pekin-Tianjin-Hebei. Pasażerowie na nowej trasie mogą oczekiwać wygody i bezproblemowej podróży.
Zobacz więcej na temat:  Chiny lotnictwo Frankfurt transport