Miķelis Dzenuška - nieokiełznany wibrafonista i multiinstrumentalista z Rygi

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 01:00
"Slinkum, slinkum, laid mani vaļā!"* - wołaliśmy gromko, bo zaprezentowaliśmy dwie rozmowy. Najpierw czekały nas wspomnienia z festiwalu Rigas Ritmi, a przede wszystkim ryska rozmowa: naszym gościem był nieokiełznany wibrafonista i multiinstrumentalista Miķelis Dzenuška. 
Mielis Dzenuka
Miķelis DzenuškaFoto: materiały prom.

Miķelis Dzenuška przestrzega przed traktowaniem siebie zanadto poważnie

Miķelis Dzenuška opowiedział w "Rozmowach improwizowanych" o płycie, która stała się pracą dyplomową i o prawie całkiem swobodnej improwizacji, a także przestrzegał przed traktowaniem siebie zanadto poważnie.

Andrzej Nowak o Spontaneuos Music Festival w Poznaniu

Potem Andrzej Nowak opowiadał o gronie niezwykle ciekawych artystów, którzy niebawem pojawią się w Poznaniu na Spontaneuos Music Festival. Przy tej okazji na antenie zagrali Marta Warelis i Don Malfon.

Nowe ciekawe płyty

Została nam odrobina czasu na nowe płyty, bo jest czego posłuchać: Tomo Jacobson, Piotr Kurek, Colin Marston, Alex Reviriego i Vasco Trilla to był plan minimum!

*lenistwo, lenistwo, opuść mnie!

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

Posłuchaj
115:03 2023_09_27 23_00_56_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Miķelis Dzenuška - nieokiełznany wibrafonista i multiinstrumentalista z Rygi (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane w paśmie Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 27.09.2023

Godzina emisji: 23.00

pg/mo

Czytaj także

Andrea Centazzo - więzień w Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 07:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" był Andrea Centazzo - jeden z twórców fenomenu artystycznego znanego później jako nowojorska scena Downtown.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Fiuczynski - polskie korzenie, mikrotony i kolory w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 01:00
Tożsamość ma afroamerykańską, nosi polskie nazwisko, wychowywał się w Niemczech, sławę zdobywał grając muzykę żydowską w Hasidic New Wave, a od dekady jest czołowym reprezentantem nurtu włączającego wschodnią mikrotonalność w świat jazzu. Gościem "Rozmów improwizowanych" był David Fiuczynski. 
rozwiń zwiń