Spotkanie poetów

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 14:07
Na rozmowę o poezji i urokach rodzicielstwa z Justyną Bargielską i Tomaszem Jastrunem zaprasza Iwona Smolka.

W "Słowach po zmroku" naszymi gośćmi byli Justyna Bargielska i Tomasz Jastrun. Poeci prezentowali swoje wiersze i rozmawiali na temat dzieci, uroków rodzicielstwa i o tym, jak świadomość przemijania zmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość.

Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, eseista, reporter i krytyk literacki. Był stałym felietonistą paryskiej "Kultury", gdzie publikował pod pseudonimami Witold Charłamp i Smecz.  Pisanie felietonów  z cyklu "Z ukosa", kontynuował później w "Rzeczpospolitej" i "Newsweeku". Pracował także w redakcji "Tygodnika Kulturalnego", współpracował z Twoim Stylem ("Notatnik erotyczny"). Obecnie pracuje w redakcji "Zwierciadła", gdzie publikuje felietony "Czułym okiem" oraz współpracuje z tygodnikiem "Newsweek". Autor m.in.: "Gorącego Lodu", "Gry Wstępnej" oraz "Powitań i pożegnań".

Justyna Bargielska jest poetką i pisarką. Publikowała w wielu pismach literackich, m.in. w "Odrze", "Ha!arcie". Jej wiersze były tłumaczone na język angielski, język słoweński i bułgarski. Laureatka III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego i nagrody specjalnej na konkursie im. Jacka Bierezina . W 2010 roku za tomik "Dwa fiaty" otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia, a za swój prozatorski debiut ,"Obsoletki" otrzymała nominację do Paszportów Polityki.

Audycje przygotowała Iwona Smolka.

Aby wysłuchać całej audycji "Słowa po zmroku", kliknij ikonę dźwieku "Justyna Bargielska i Tomasz Jastrun o poezji i dzieciach" w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

Czytaj także

Oswoić traumę nienarodzenia

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 11:30
- Opisywanie doświadczeń budzących grozę wymaga odpowiedniej formy i języka - mówiła pisarka Justyna Bargielska w audycji "Świat młodych" w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radiowe ucho poety

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:06
Dźwięk w tłumaczonej poezji jest tak samo ważny jak jej forma i treść - tę zasadę austriacki poeta stosował także we własnej twórczości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Indie poznają polską poezję

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 18:16
Adam Zagajewski (poeta): Byłem mile zaskoczony rozmiarami festiwalu i wielkim zainteresowaniem publiczności.
rozwiń zwiń