X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Listy Witkacego do przyjaciół i wrogów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 16:00
Z okazji 130. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza prezentujemy wybrane listy z dwóch tomów jego korespondencji.
Audio
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 5. (To się czyta/Dwójka)
Witkacy
WitkacyFoto: Wikipedia/Tadeusz Langier/domena publiczna

Rocznicę urodzin pisarza obchodzimy 24 lutego. Fragmenty publikacji Stanisława Ignacego Witkiewicza - "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów" czyta Wojciech Wysocki.

W poniedziałek wysłuchamy listu do Władysławy i Leona Reynelów. We wtorek - w dzień urodzin - listu do Kazimiery Żuławskiej i kolejno: do Heleny, Teodora i Michała Białynickich-Birulów, do Marii i Edmunda Strążyskich oraz do Eugenii i Wacława Bundyków.
***
Na audycję "To się czyta" zapraszamy od poniedziałku do piątku (23-27.02) w godz. 9.45-10.00.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacy - samobójstwo po inwazji Sowietów

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 06:03
W obliczu ostatecznej katastrofy - po napaści na Polskę przez Niemców z jedne i przez Sowietów z drugiej strony - Stanisław Ignacy Witkiewicz widział dla siebie tylko jedno wyjście. 18 września 1939 popełnił samobójstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzięki Witkacemu mamy szansę widzieć więcej"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 16:50
Julia Wernio swoją wizję teatru kształtowała w oparciu o dzieła Witkacego. - Dla mnie teatr to przedsięwzięcie artystyczne, które ma służyć tworzeniu dzieła sztuki, a nie rozrywce czy publicystyce - mówiła reżyserka i współzałożycielka Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego bał się Witkacy?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 18:40
Żeby poznać wszystkie obsesje i demony Witkacego, warto posłuchać "Autoportretu Witkacego" Jacka Kaczmarskiego - mówił profesor Janusz Degler. - W tym wierszu jest odpowiedź na to, czego bał się artysta i dlaczego wybrał samobójstwo w owym pamiętnym wrześniu 1939 roku.
rozwiń zwiń