X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wysoka Dziewczyna". Film inspirowany książką białoruskiej noblistki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:54
W audycji rozmawialiśmy o porażającym filmie Kantemira Balagova, wybranym rosyjskim kandydatem do Oscara. To drugi obraz 28-letniego twórcy kina, potwierdzający kunszt tego reżysera. 
Audio
  • Audycja o filmie "Wysoka Dziewczyna" (Stare i nowe filmy kinowe/Dwójka)
Kantemir Balagov Wysoka dziewczyna
Kantemir Balagov "Wysoka dziewczyna"Foto: Mat. promocyjne

W filmie "Wysoka dziewczyna" tym razem Balagov zabiera widza do zniszczonego tuż po drugiej wojnie światowej Leningradu. W jednym z tamtejszych szpitali pracuje Ija, zwana Tyczką – pielęgniarka, która popada w stany dziwnego otępienia. Gdy z frontu wróci jej przyjaciółka – Masza – obie dziewczyny wkrótce połączy nowa tragedia. "Wysoka dziewczyna" inaczej niż "Bliskość" (poprzedni film Balagova) pokazuje rosyjskie społeczeństwo. Jednak niezmiennie reżyser zostawia widza z poczuciem dyskomfortu, beznadziei i stawia go w sytuacji bez wyjścia. Jedną z głównych inspiracji tego obrazu była książka Swietłany Aleksijewicz pt. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". 

Kantemir Balagov jest uczniem Aleksandra Sokurowa i wiele zaczerpnął z tego doświadczenia. W twórczości Balagova znajdziemy także wiele odniesień do filmów Andrieja Zwiagincewa.

O reżyserze opowiedzieli: aktorki, Viktoria Miroshnienko i Vasilia Perelygina, kompozytor Evgieni Galperin, aktorka Darya Zhovnar, a twórczość reżysera podsumował Marcin Pieńkowski - dyrektor Festiwalu Nowe Horyzonty.

***

Tytuł audycji: Stare i nowe filmy kinowe 

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 9.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Boże Ciało" polskim kandydatem do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:40
Film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy - ogłosiła w piątek w Warszawie Komisja Oscarowa pod przewodnictwem producentki Ewy Puszczyńskiej. Decyzja zapadła jednogłośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Bielenia: moja postać jest złożona z wielu elementów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 16:55
11 października na ekrany kin trafi "Boże Ciało", głośny film w reżyserii Jana Komasy. Który w ramach tegorocznej 44. odsłony Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył aż 9 statuetek w konkursie głównym i stał się oficjalnym polskim kandydatem w wyścigu po nagrodę Oscara.
rozwiń zwiń