Krzyżowa-Music. Koncert w dniu rocznicy wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:05
W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej Fundacja Krzyżowa Music zorganizowała koncert w warszawskim kościele ewangelicko-augsburskim pw. św. Trójcy w ramach jesiennego tournée Festiwalu Krzyżowa Music. W "Letniej promenadzie" wysłuchaliśmy retransmisji ubiegłorocznego koncertu ze wspomnianego festiwalu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/maradon 333

Program

Andrzej Panufnik Epitafium katyńskie; Arnold Schoenberg Verklaerte Nacht op. 4 na sekstet smyczkowy; Olivier Messiaen Kwartet na koniec czasu

Wyk. członkowie Orkiestry Festiwalu Krzyżowa – Music, kier. art. Viviane Hagner - skrzypce

Retransmisja koncertu poświęconego 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (Krzyżowa Music 1.09.2019)

***

Corocznie w ramach festiwalu organizowane są sympozja, w których biorą udział wszyscy obecni artyści. Tematem tych spotkań jest historia stosunków polsko-niemieckich oraz rola muzyki i muzyków w tworzeniu pokojowego świata.

Krzyżowa-Music, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej, odbędzie się w tym specyficznym roku po raz szósty. Festiwal ten od 18 sierpnia pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner będzie realizowany niemal zgodnie z planem w Krzyżowej, Świdnicy, Szczawnie-Zdroju i w Grodziszczu. W tym roku 38 muzyków z całego świata zaprezentuje owoce swoich intensywnych prób nad 40 utworami kameralnymi na 12 koncertach. Następnie wybrana grupa muzyków zagości w Warszawie i na festiwalu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 1.09.2020

Godzina emisji: 19.00

Zobacz więcej na temat: II wojna światowa
Czytaj także

Robotnicza Brygada Obrony Warszawy we wrześniu 1939 roku

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 05:55
6 września 1939 roku stolicę opuścił prezydent Ignacy Mościcki wraz z władzami państwa. Z obrony Warszawy wycofano lotnictwo. Na barykadach stanęli cywile oraz Robotnicze Barykady Obrony Warszawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Oddajcie mi swoje dzieci". Wielka czystka niemiecka w getcie łódzkim

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 06:00
To był najtragiczniejszy moment w historii getta w Łodzi. 5 września 1942 roku rozpoczęła się wywózka do obozu zagłady ponad 15 tys. ludzi - dzieci poniżej 10 lat, osób starszych po 65. roku życia oraz chorych i niepracujących.
rozwiń zwiń