First Night of the Proms w Royal Albert Hall

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 22:50
W programie koncertu znalazły się dzieła czterech uznanych, współczesnych kompozytorów, z czterech krajów (Anglia, Szkocja, Francja, Finlandia) w czasie transmisji z Royal Albert Hall w Londynie. 
Sala koncertowa w Royal Albert Hall
Sala koncertowa w Royal Albert HallFoto: Dmitri Ogleznev/Shutterstock.com

Program:

Ralph Vaughan Williams Serenade to Music, Francis Poulenc Koncert na organy, kotły i smyczki g-moll FP 93, Sir James MacMillan When Soft Voices Die, Jean Sibelius Symfonia nr 2 D-dur op. 43

Wyk. Daniel Hyde, organy, Elizabeth Llewellyn – sopran, Jessica Dandy – kontralt, Allan Clayton – tenor, Michael Mofidian – bas-baryton, BBC Symphony Orchestra, dyr. Dalia Stasevska

First Night of the Proms – transmisja z Royal Albert Hall


***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 30.07.2021

Godzina emisji: 20.30


Czytaj także

Aleksandra Kuls: jestem zachwycona dziełem Vaughana Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 14:20
- To mój pierwszy kontakt z tym kompozytorem. "The Lark Ascending" to niezwykle piękne dzieło, jest w nim wielkie pole do operowania barwami i kolorami - mówiła w Dwójce skrzypaczka Aleksandra Kuls.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert muzyki fińskich kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 19:07
Usłyszeliśmy koncert Orkiestry Filharmonicznej w Oslo pod kierunkiem Klausa Mäkelä. W programie zabrzmiały dzieła Jean'a Sibeliusa oraz współczesnej kompozytorki Lotty Wennäkoski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncerty grane parami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 12:00
Współzawodnictwo muzyków nie ogranicza się jedynie do udziału w prestiżowych konkursach, lecz wypływa z ugruntowanych w tradycji form. Do tych bez wątpienia należy concerto grosso i wyrastający z owego gatunku koncert.
rozwiń zwiń