La Folía w różnych odsłonach [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 20:51
La Folía to jeden z najstarszych tematów muzycznych, a jego początki sięgają końca XV wieku. W kolejnej audycji Waldemar Malicki opowiadał o wszelkich możliwych opracowaniach tej jednej melodii.
Waldemar Malicki
Waldemar MalickiFoto: PR2/Cezary Piwowarski

Posłuchaj
118:39 2020_08_08 10_00_00_PR2_Upior_w_Eterze.mp3 Kolejna lekcja muzyki z Waldemarem Malickim (Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show

Prowadzenie: Waldemar Malicki

Data emisji: 8.07.2020

Godzina emisji: 10.00


Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fortepian w roli drugoplanowej [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:00
- Ciągle jesteśmy skazani na fortepian i skrzypce w historii muzyki europejskiej, ponieważ my w Europie wymyśliliśmy tak piękną muzykę. Niestety, ta piękna muzyka została napisana z reguły tylko na te dwa instrumenty. Ale kiedy sięgniemy jeszcze bardziej w przeszłość okazuje się, że zanim powstał fortepian i zanim powstały skrzypce to istniały inne instrumenty: instrumenty dęte - mówił Waldemar Malicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Grychtołówna: samotność mi nie służy

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 12:30
- Bardzo lubię publiczność, mikrofonu specjalnie nie kochałam, stąd też mój nieduży dorobek płytowy. Proponowano mi wiele razy nagrania, ale zwykle odmawiałam, ponieważ dla mnie jednak najważniejsza jest publiczność. Ona pomaga mi się otworzyć - mówiła w Dwójce znakomita polska pianistka i pedagog.
rozwiń zwiń