Wielokolorowy koktajl jazzowo-improwizowany

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 09:00
Wielkiej jazzowej klasyki posłuchamy… innym razem! W tej audycji spróbowaliśmy kilku łyków tego wspaniałego, wielokolorowego koktajlu, jakim jest współczesna muzyka jazzowa i improwizowana.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rick eppedio/Shutterstock

Posłuchaj
173:45 2021_07_28 22_01_42_PR2_Nocna_strefa.mp3 Wielokolorowy koktajl jazzowo-improwizowany (Nocna strefa/Dwójka)

 

Oddychanie jako obiekt analizy i narzędzie twórcy ("Oddech" Arszyna), wyrastające z klasyki kształtowanie formy (Michał Bąk Quartetto "Fortress"), zapis wyjątkowego polsko-brazylijskiego koncertu w São Paolo (Stara Rzeka & Mauricio Takara "Live at CCSP") i niezwykłego występu w Suchej Beskidzkiej (freakfolkowa "Watra" Piotra Damasiewicza i Into the Roots). Pokłosie wyprawy Marka Pędziwiatra i Tenderloniousa do pakistańskiego Lahore (Jaubi "Nafs at Peace"), złośliwe piosenki Marc Ribot’s Ceramic Dog i korespondencyjny pojedynek saksofonistów w starym stylu (JD Allen vs. James Brandon Lewis).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 22.00

mw

Czytaj także

"Wrzeszcz!". Mikołaj Trzaska: straciłem kilka sztywnych poglądów na swój temat

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 19:37
- Dopiero teraz, trochę po czasie, zorientowałem się, że nie jest ze mną tak źle, jak myślałem. Dobrze zobaczyć siebie zamkniętego w okładce. Rzadko kiedy ma się okazję przeczytania o sobie jako o kimś, kto jest kimś poza sobą. Poczułem rodzaj wyzwolenia i zrobiło mi się lekko - mówił w Programie 2 Polskiego Radia bohater i narrator autobiograficznej książki "Wrzeszcz!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Pędziwiatr z grupy Błoto: nowa płyta powstała z myślą o Domówce

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 11:27
- To, co dla Państwa przygotowaliśmy, to nie jest zwykły koncert. Tak naprawdę to nowa płyta, która powstała specjalnie na tę okazję - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Marek Pędziwiatr z zespołu Błoto, który wystąpi na najbliższej "Domówce z Dwójką" (20.03).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gianluigi Trovesi. Free w pomidorach

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 17:07
Gościem "Rozmów improwizowanych" był Gianluigi Trovesi - klasycznie wykształcony włoski klarnecista i saksofonista altowy.
rozwiń zwiń