HCH zderzają ze sobą dwie muzyczne osobowości

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 09:00
W czwartkowej "Nocnej strefie" Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński zderzyli ze sobą dwie znane i nietuzinkowe postaci: Damona Albarna i Kali Malone.
Bartek Chaciński (L) i Jacek Hawryluk (P)
Bartek Chaciński (L) i Jacek Hawryluk (P)Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Posłuchamy specjalnej sesji nagranej przez Damona Albarna na żywo, ale w studio - dla HA3 w Londynie - zdradzał jeszcze przed audycją Jacek Hawryluk.

- A do tego Kali Malone. Posłuchamy jej nowego utworu w wykonaniu grupy Eklekto Percussion i fragmentów nowej płyty pt. "Living Torch" - dodał Bartek Chaciński.

***

Damon Albarn to wokalista, kompozytor i producent, zdobywca nagrody Grammy. Dzięki twórczości nawiązującej do wielu rozmaitych stylów stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków angielskich ostatnich 20 lat.

Pierwszym zespołem Damona Albarna był Blur. Grupa powstała w 1989 roku w Londynie, na fali powstającego w latach 90. nowego kierunku britpop. W skład Blur wchodzili też: gitarzysta Graham Coxon, basista Alex James i perkusista Dave Rowntree. Grupa, jako jeden z najważniejszych zespołów britpopowych w Europie, wywarła ogromny wpływ na ten gatunek. Słynna była rywalizacja o popularność na scenie muzycznej z konkurencyjnym zespołem Oasis, założonym przez braci Liama i Noela Gallagherów.

Z kolei Kali Malone to amerykańska kompozytorka młodego pokolenia lubująca się w minimalizmie.

Posłuchaj
96:38 2022_08_25 23-19-42_PR2_Nocna_strefa.mp3 HCH zderzają ze sobą dwie muzyczne osobowości (Nocna strefa/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk

Data emisji: 25.08.2022

Godzina emisji: 23.15

Czytaj także

Bastarda i Sutari we wspólnym projekcie. "Podążaliśmy śladami Mickiewiczowskich inspiracji"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 18:00
- To była wspólna wędrówka na podobnych zasadach, z podobnymi możliwościami. Nie narzucaliśmy sobie żadnych ograniczeń, stylów czy "chceń", tylko otworzyliśmy się i pozwoliliśmy sobie eksplorować to spotkanie; patrzeć, dokąd nas prowadzi - mówiła w Dwójce Barbara Songin o współpracy zespołów Bastarda i Sutari, która zaowocowała wspólnym albumem "Tamoj".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kaja Draxler w hołdzie Robertowi Frostowi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 08:00
Tym razem w "Nocnej strefie" pojawił się zróżnicowany zestaw. Na początek sięgnęliśmy do krążka słoweńskiej pianistki Kai Draxler poświęconego amerykańskiemu poecie Robertowi Frostowi. Materiał zagrała podczas festiwalu w austriackim Saalfelden.
rozwiń zwiń