Polskie Radio
Section05
Trio Bastarda

Paweł Szamburski: nową płytą Bastardy upamiętniamy Mirona Zajferta

- Ten album to zamknięcie dużego etapu naszej twórczości. Wiele nigunów zagraliśmy przed publicznością, te pieśni w tradycji chasydzkiej wywodzą się z ceremonii radości, ale obok niej mamy też smutek. Dzięki temu dostrzegliśmy nasze role w zespole. Bastarda to połączenie trzech żywiołów, całkowicie demokratyczne i piękne - mówił w Dwójce Paweł Szamburski, klarnecista i założyciel zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Szamburski Dwójka Jakub Kukla Trio Bastarda Miron Zajfert

Bastarda i Sutari: śladami Mickiewiczowskich inspiracji

- To była wspólna wędrówka na podobnych zasadach, z podobnymi możliwościami. Nie narzucaliśmy sobie żadnych ograniczeń, stylów czy "chceń", tylko otworzyliśmy się i pozwoliliśmy sobie eksplorować to spotkanie; patrzeć, dokąd nas prowadzi - mówiła w Dwójce Barbara Songin o współpracy zespołów Bastarda i Sutari, która zaowocowała wspólnym albumem "Tamoj".
Zobacz więcej na temat:  folk Tomasz Pokrzywiński Jakub Kukla KULTURA Trio Bastarda muzyka współczesna Sutari folklor Dwójka Adam Mickiewicz

Paweł Szamburski: człowiek jest zdolny do piękna, ale i do zła [ZOBACZ WIDEO]

- Niezależnie od tego, co gram, to zawsze zależy mi na ekspozycji dźwięku i pojedynczego gestu. Staram się opowiadać muzyką generalnie o miejscu człowieka w kulturze. Dużo podróżowałem po świecie, graliśmy na żywo muzykę do wczesnych filmów Romana Polańskiego, byliśmy w wielu miejscach - mówił na antenie Dwójki Paweł Szamburski.
Zobacz więcej na temat:  Robert Mazurek Paweł Szamburski Dwójka KULTURA muzyka współczesna klarnet Trio Bastarda

85. urodziny Dwójki. Trio Bastarda gra muzykę filmową [ZOBACZ WIDEO]

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 85. urodzin Programu 2 Polskiego Radia był koncert zespołu Trio Bastarda. W Studiu S3 muzycy wykonali najsłynniejsze tematy filmowe polskich kompozytorów w zaskakujących aranżacjach. Koncert transmitowaliśmy we wtorek (1.03) o godz. 17.00. Dostępny jest zapis wideo tego niezapomnianego wydarzenia! 
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki Trio Bastarda koncert muzyka filmowa Dwójka

Bastarda na 85. urodziny Dwójki: szykujemy rzeczy niezwykłe

- Przygotowujemy hity – znane wszystkim melodie, które wykroczyły już poza kontekst filmowy. Zaczniemy międzywojniem, czyli Warsem, i równeż Warsem skończymy, a więc zrobimy taką klamrę koncertów - opowiadał w Dwójce Paweł Szamburski, członek Tria Bastarda, który już 1 marca zagra wyjątkowy koncert na 85. urodziny radiowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Roch Siciński 85 lat Dwójki Trio Bastarda Paweł Szamburski muzyka filmowa Dwójka