Bartek Wąsik i jego płyta "Daydreamer" - część 2.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 07:00
Zapraszamy do wysłuchania części drugiej rozmowy z Bartkiem Wąsikiem i muzyka Radiohead w audycji z cyklu "Nocna strefa".
Bartek Wasik
Bartek WąsikFoto: Ksawery Zamoyski

W pierwszej części rozmowy z Bartkiem Wąskiem pianista i kompozytor opowiedział nie tylko o swoim albumie "Daydreamer", ale także o muzyce zespołu, która była dla niego inspiracją - Radiohead. Usłyszeliśmy też wspólne nagrania Jonny’ego Greenwooda z Krzysztofem Pendereckim.

***

Bartek Wąsik jest pianistą, kompozytorem i aranżerem, laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu "Polityki" w 2014 roku.

Realizuje się w muzyce różnorodnej gatunkowo, współpracuje z wykonawcami specjalizującymi się w rozmaitych stylach muzycznych - od Meli Koteluk i Katarzyny Nosowskiej po Lutosławski Piano Duo czy Stanisławę Celińską i Dorotę Miśkiewicz. 

Pianista wystąpił niedawno na antenie radiowej Dwójki, stając się bohaterem audycji "Miejscówki z Dwójką", grając kompozycje Philipa Glassa i piosenki grupy Radiohead w aranżacji na fortepian. Swój recital zatytułował "Radiohead Through the Glass"

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>> 

Posłuchaj
116:35 2022_11_15 23_00_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 Bartek Wąsik i jego płyta "Daydreamer" - część 2. (Nocna strefa/Dwójka) 

Artystę można było usłyszeć niedawno podczas autorskiego cyklu koncertów w warszawskiej Królikarni. A z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jako członek zespołu Kwadrofonik, pianista nagrał album "Astronomia poety. Baczyński" z piosenkami skomponowanymi do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk. 

Czytaj także:

Zobacz zapowiedź audycji:

[ Facebook/Dwójka - Program 2 Polskiego Radia]

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 15.11.2022

Godzina emisji: 23.00

djr/kor


Czytaj także

Marcin Masecki: melodie Karasińskiego traktuję jak standardy jazzowe

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 17:50
- Ojciec puszczał na gramofonie dużo muzyki polskiego międzywojnia. Muzyka ta była wokół mnie i była częścią mnie. Gdy miałem 16 lat, z moim ówczesnym profesorem Andrzejem Jagodzińskim i z kwartetem smyczkowym Prima Vista nagrałem płytę z melodiami z tamtych lat. Był to pierwszy świadomy esej na temat tej muzyki - mówi Marcin Masecki, który w cyklu "Jazz.PL" przypomni twórczość pioniera polskiego jazzu - Zygmunta Karasińskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Herdzin: nie ma czegoś takiego jak muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 17:30
- Kiedy jestem pytany o refleksje na temat muzyki filmowej, ogarnia mnie przerażenie, bo dygresja goni dygresję i pojawiają się znienacka różne nowe ścieżki, którymi podążają moje myśli, i nie wiadomo, na czym się skupić - mówił Krzysztof Herdzin, zapraszając na swój koncert z muzyką filmową w ramach cyklu "Jazz.PL".
rozwiń zwiń