25-lecie działalności Gusstaff Records. Rozmowa z Januszem Muchą

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 07:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" był Janusz Mucha, szef Gusstaff Records – jednej z najbardziej uznanych niezależnych wytwórni w Polsce.
Janusz Mucha
Janusz MuchaFoto: z archiwum prywatnego

Janusz Mucha/Wujek Gusstaff zaczynał w epoce hegemonii płyt CD i kiełkującego Napstera. Po 25 latach nieprzerwanej działalności nadal wydaje muzykę, którą sam uznaje za interesującą. Na przekór podziałom stylistycznym, algorytmom, serwisom streamingowym i samoreprodukującej się muzyce komercyjnej.

W audycji słuchaliśmy oczywiście płyt z katalogu Gusstaffa, ale także nowości (między innymi duet Michał Markiewicz/Tomasz Gadecki, NUDA, Same Suki i nowe solowe nagrania Szymona Pimpona Gąsiorka).


Posłuchaj
115:33 2023_03_29 22_59_42_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Rozmowa z Januszem Muchą, szefem wytwórni Gusstaff Records (Nocna strefa/Dwójka) 

"Nocna strefa" to dwugodzinne pasmo autorskie, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Jest to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę: Rafał Księżyk i Krzysztof Dziuba (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane w cyklu Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Janusz Mucha (szef wytwórni Gusstaff Records)

Data emisji: 29.03.2023

Godz. emisji: 23.00

pg

Czytaj także

GAD Records. Podróż do przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 23:34
W "Nokturnie spotkaliśmy się z Michałem Wilczyńskim, szefem jednej z najciekawszych firm płytowych przypominających polską muzykę wszelkich gatunków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Tyszkiewicz: mali wydawcy są ostoją dobrego smaku

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 10:56
- To jest niemodne słowo w tych czasach, ale to jest działalność misyjna. To jest dokładnie to, co robi Program 2 Polskiego Radia i inne publiczne rozgłośnie w całej Europie - mówił w "Poranku Dwójki" Grzegorz Tyszkiewicz, wydawca i promotor niezależnych wytwórni, przed zbliżającymi się Targami Małych Wydawców.
rozwiń zwiń