Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński wybrali płytowy "The Best of 2023"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2024 01:00
W tej "Nocnej strefie" - "The Best of 2023" według duetu HCH, czyli Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński podsumowali mijający rok i wybrali najlepsze z najlepszych płyt.
Bartek Chaciński (L) i Jacek Hawryluk (P)
Bartek Chaciński (L) i Jacek Hawryluk (P)Foto: Wojciech Kusiński/PR

- To jest ten wieczór, kiedy zestawimy nasze ulubione płyty ostatnich 12 miesięcy, najlepsze płyty roku 2023. Chętnie byśmy je Państwu pokazali, ale będzie to niespodzianka - mówił Jacek Hawryluk, zapowiadając audycję.

- Nie wiem, co przyniesie Jacek, właściwie to nie wiem sam, co przyniosę. To jest trochę tak, że ta lista płyt jest bardzo długa i skraca się stopniowo - dodał Bartek Chaciński.

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).


Posłuchaj
119:26 2024_01_04 23_00_18_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński wybierają płytowy "The Best of 2023" (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 4.01.2024

Godzina emisji: 23.00

mgc/mo

Czytaj także

Krzyk wściekłej młodzieży. Nirvana, "Nevermind" i cień sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 05:40
Wszystko jest tutaj kultowe: słynna okładka z bobasem, piosenki, z których niemal każda stała się przebojem, wreszcie - legenda Kurta Cobaina, frontmana zespołu Nirvana. "Nevermind", drugi studyjny album grupy, ukazał się w USA 24 września 1991 roku i od razu zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. Nie tylko w Ameryce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze płyty 2022 roku według recenzentów "Płytomanii"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 16:00
Zapraszamy na muzyczne podsumowanie minionego roku. Podczas audycji nasi recenzenci i goście wskazali najbardziej interesujące nagrania wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.
rozwiń zwiń