Lonnie Holley na Unsoundzie [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 12:00
Taki koncert nigdy się nie powtórzył. Materiał zabrzmiał tylko raz: na ubiegłorocznym Festiwalu Unsound w Krakowie (8.10.2023, ICE Kraków). Pochodzący z Birmingham (Alabama) Lonnie Holley zelektryzował międzynarodową publiczność festiwalową dając niezwykle szczery i osobisty występ.
Lonnie Holley
Lonnie HolleyFoto: Hreinn Gudlaugsson / materiały promocyjne

Lonnie Holley to rzeźbiarz, który muzyką zajmuje się od 2006 roku. Jego ostatni album "Oh Me Oh My" trafił do zestawień najlepszych płyt roku 2023. W nagraniu udział wzięli m.in: Moor Mother, Jeff Parker i Michael Stipe.

W Krakowie Lonnie Holley zagrał w trio: Lee Baines (gitara, wokal) i Marlon Patton (perkusja). Ten wyjątkowy koncert pojawił się tylko w Dwójce, w "Nocnej strefie".

A poza tym, jak zwykle, różności czyli Jean-Michel Jarre jakiego nie znamy (współpracujący z GRM-em!) oraz muzyka Waldemara Parzyńskiego do reportażu telewizyjnego z budowy Huty Katowice.

W finale - kolejne pożegnanie Phila Niblocka. 

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).


Posłuchaj
118:58 2024_01_18 23_00_51_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Lonnie Holley na Unsoundzie (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 18.01.2024

Godzina emisji: 23.00

mo/mgc

Czytaj także

Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński wybrali płytowy "The Best of 2023"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2024 01:00
W tej "Nocnej strefie" - "The Best of 2023" według duetu HCH, czyli Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński podsumowali mijający rok i wybrali najlepsze z najlepszych płyt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielokulturowy i wielowątkowy Raphael Rogiński

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 01:00
W "Nocnej strefie" zaprezentowaliśmy koncert z ubiegłorocznego festiwalu Unsound - zagrał tam Raphael Rogiński w ramach swojego kolejnego przedsięwzięcia pt. "Žaltys", z udziałem litewskiej wokalistki i instrumentalistki folkowej Indrė Jurgelevičiūtė (gra na instrumencie zwanym kanklės). 
rozwiń zwiń