Polskie Radio
Section05
Raphael Rogiński

Talán, intymna podróż zainspirowana Morzem Czarnym i wyprawami do Odessy

To właśnie ten album zwyciężył w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2023! Talán to płyta, która może podbić serca fanów muzyki gitarowej, bluesowej czy po prostu melancholijnej, ale też tych, którzy cenią wirtuozerię – precyzję wykonawczą, panowanie nad brzmieniem, wrażliwość i uważność na dźwięk.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Szczęśniak muzyka tradycyjna muzyka ludowa folk Nowa Tradycja

Miejscówka z Dwójką. "To dopiero nasz drugi wspólny koncert"

- Można powiedzieć, że to będzie premiera naszego składu. Przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję utwory, które zamierzamy grać w przyszłości – mówił w "Poranku Dwójki" gitarzysta Raphael Rogiński, który razem ze śpiewaczką Nastą Niakrasavą będzie gospodarzem najbliższej "Miejscówki z Dwójką" (22.01).
Zobacz więcej na temat:  folk etno gitara Paweł Siwek Miejscówka z Dwójką koncert Dwójka Białoruś

Raphael Rogiński. Premierowe utwory na gitarę [ZOBACZ WIDEO]

– Zagram utwory na gitarę solo, które powstały w trakcie pandemii i niedługo zostaną nagrane na płytę – mówił Raphael Rogiński - przed rozpoczęciem tradycyjnych, muzycznych spotkań w Dwójce, w sobotni wieczór. Przez kilka ostatnich miesięcy zapraszaliśmy co sobotę na "Domówkę z Dwójką" - tym razem koncert Raphaela Rogozińskiego rozpoczął cykl "Miejscówka z Dwójką". Przeżyjmy to jeszcze raz! 
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Dwójka