REKLAMA

Leszek Kułakowski: Kaszubi, Witkacy i Chopin

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 07:19
Zapowiadając rozmowę z naszym gościem, trudno się zdecydować, czy najpierw napisać "pianista", czy "kompozytor". Leszek Kułakowski jest bowiem wybitnym pianistą, ale też od początku kariery przykuwał naszą uwagę niebanalnymi pomysłami na własną muzykę i jej oryginalnym językiem.
Leszek Kułakowski
Leszek KułakowskiFoto: Sissi Cecylia Jazzy Shots

 "Trzeba mieć powód, żeby wydać płytę. Pomysł, który będzie logicznie ją spajał" – mówi. I dowodzi tego swoją dyskografią. Rozmawialiśmy więc o koncepcjach takich płyt jak "Interwały", "Chopin & Other Songs" czy "Code Numbers" oraz (oczywiście!) o najnowszym albumie "Witkacy Narkotyki", czyli o tłumaczeniu traktatu Witkacego na język muzyki.

W rozmowie pojawiły się też wątki kaszubskie, a to za sprawą płyty z 1997 roku zatytułowanej "Leszek Kułakowski & Kaszubi", oraz temat młodej sceny gdańskiej i działalności pedagogicznej naszego gościa.

Po wywiadzie z Leszkiem Kułakowskim o programie wrocławskiego festiwalu Jazztopad rozmawialiśmy z jego dyrektorem artystycznym Piotrem Turkiewiczem, a w części poświęconej nowościom słuchaliśmy między innymi albumu "In Search Of Waves" zespołu Húrra, "Endorfiny" RGG i nowej płyty barytonisty Josha Sintona.

Czytaj także:


Posłuchaj
115:46 2022_11_16 23_00_13_PR2_Nocna_strefa.mp3.mp3 Leszek Kułakowski: Kaszubi, Witkacy i Chopin (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 16.11.2022

Godzina emisji: 23.00

djr/kor

Czytaj także

"Hub-Tones". 60-lecie płyty Freddiego Hubbarda

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 18:38
"Hub-Tones" to szósta płyta Freddiego Hubbarda nagrana dla wytwórni Blue Note. Przypomnieliśmy ten album z dodatkami specjalnymi w "Nocnej strefie" w radiowej Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O.N.E. - kobiecy zespół jazzowy w cyklu Jazz.PL [OGLĄDAJ OD GODZ. 18.00]

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 06:15
- Powstają wciąż nasze nowe utwory, każda z nas pracuje nad swoim kunsztem kompozytorskim, więc na piątkowym koncercie też można spodziewać się czegoś nowego - zapowiedziała kontrabasistka Kamila Drabek zapraszając na koncert z cyklu Jazz.PL, w piątek (18.11), którego gospodarzem będzie zespół O.N.E.
rozwiń zwiń