Polskie Radio
Section05
Alfie Evans

Alfie Evans. Co wiemy o chłopcu?

Niespełna dwuletni Alfie Evans, cierpiący na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, przebywa w szpitalu w Liverpoolu. W poniedziałek chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W środę sąd orzekł, że nie może on zostać przewieziony do rzymskiego szpitala. Matka i ojciec poinformowali potem, że pogodzili się z tą decyzją i chcą zabrać Alfiego do domu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Alfie Evans

Mroczna przeszłość szpitala Alder Hay

Ojciec dwuletniego Alfiego Evansa, Tom Evans, powiedział w czwartek rano na konferencji prasowej, że rodzice zdecydowali o podjęciu kroków w kierunku przeniesienia chłopca do domu i rezygnują z walki o jego wyjazd do kliniki do Włoch. Oskarżył też lekarzy o błędne zdiagnozowanie chłopca. Tymczasem przed szpitalem Alder Hay, gdzie przebywa Alfie, zbierają się ludzie wspierający jego rodziców i protestujący przeciwko bezdusznym procedurom, a w sieci pojawiają się pogróżki w kierunku personelu szpitala. Jak jednak pokazuje historia, brak zaufania do lekarzy w Alder Hay i wiary w ich dobrą wolę nie są wcale nieuzasadnione. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Alfie Evans Wielka Brytania służba zdrowia

Petycja do królowej: potępiamy wyrok śmierci na Alfiego

Ponad 240 tysięcy osób z całego świata podpisało się pod petycją do królowej Elżbiety i brytyjskiego parlamentu z prośbą o interwencję w sprawę dwuletniego Alfiego Evansa. - Jako lojalni poddani, nie chcemy wierzyć, że Wasza Wysokość nakazałaby kiedykolwiek dokonanie tak złych czynów, a także potępiamy wyrok śmierci i uwięzienia, wydany na Alfiego – piszą autorzy petycji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Alfie Evans

"Wielu ekspertów oceniało, że Alfie ma szanse na poprawę"

- Miałem możliwość zapoznania się z częścią dokumentacji medycznej Alfiego Evansa. Wielu ekspertów wskazywało, że kwalifikuje się on nie tylko do leczenia objawowego, ale także do terapii, która z istotnym prawdopodobieństwem mogłaby doprowadzić do polepszenia jego ogólnego stanu zdrowia – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl doktor nauk prawnych Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wielka Brytania sądownictwo eutanazja Alfie Evans NASZ WYWIAD

"God save Alfie Evans". Protest pod brytyjską ambasadą

"Okaż swoją solidarność z Alfie Evansem. Małym chłopcem, któremu brytyjski sąd odebrał nadzieję na życie" - apeluje Fundacja Mamy i Taty, organizatorzy trzydniowego wieczornego protestu w obronie Alfiego Evansa, dwuletniego chłopca z poważnym uszkodzeniem mózgu, któremu brytyjskie władze uniemożliwiają kontynuowanie leczenia we Włoszech.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wielka Brytania sądownictwo eutanazja Alfie Evans POLSKA