X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Alfie Evans

Alfie Evans. Co wiemy o chłopcu?

Niespełna dwuletni Alfie Evans, cierpiący na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, przebywa w szpitalu w Liverpoolu. W poniedziałek chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W środę sąd orzekł, że nie może on zostać przewieziony do rzymskiego szpitala. Matka i ojciec poinformowali potem, że pogodzili się z tą decyzją i chcą zabrać Alfiego do domu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Alfie Evans

Mroczna przeszłość szpitala Alder Hay

Ojciec dwuletniego Alfiego Evansa, Tom Evans, powiedział w czwartek rano na konferencji prasowej, że rodzice zdecydowali o podjęciu kroków w kierunku przeniesienia chłopca do domu i rezygnują z walki o jego wyjazd do kliniki do Włoch. Oskarżył też lekarzy o błędne zdiagnozowanie chłopca. Tymczasem przed szpitalem Alder Hay, gdzie przebywa Alfie, zbierają się ludzie wspierający jego rodziców i protestujący przeciwko bezdusznym procedurom, a w sieci pojawiają się pogróżki w kierunku personelu szpitala. Jak jednak pokazuje historia, brak zaufania do lekarzy w Alder Hay i wiary w ich dobrą wolę nie są wcale nieuzasadnione. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Alfie Evans Wielka Brytania służba zdrowia

Petycja do królowej: potępiamy wyrok śmierci na Alfiego

Ponad 240 tysięcy osób z całego świata podpisało się pod petycją do królowej Elżbiety i brytyjskiego parlamentu z prośbą o interwencję w sprawę dwuletniego Alfiego Evansa. - Jako lojalni poddani, nie chcemy wierzyć, że Wasza Wysokość nakazałaby kiedykolwiek dokonanie tak złych czynów, a także potępiamy wyrok śmierci i uwięzienia, wydany na Alfiego – piszą autorzy petycji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Alfie Evans

"Wielu ekspertów oceniało, że Alfie ma szanse na poprawę"

- Miałem możliwość zapoznania się z częścią dokumentacji medycznej Alfiego Evansa. Wielu ekspertów wskazywało, że kwalifikuje się on nie tylko do leczenia objawowego, ale także do terapii, która z istotnym prawdopodobieństwem mogłaby doprowadzić do polepszenia jego ogólnego stanu zdrowia – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl doktor nauk prawnych Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wielka Brytania sądownictwo eutanazja Alfie Evans NASZ WYWIAD

"God save Alfie Evans". Protest pod brytyjską ambasadą

"Okaż swoją solidarność z Alfie Evansem. Małym chłopcem, któremu brytyjski sąd odebrał nadzieję na życie" - apeluje Fundacja Mamy i Taty, organizatorzy trzydniowego wieczornego protestu w obronie Alfiego Evansa, dwuletniego chłopca z poważnym uszkodzeniem mózgu, któremu brytyjskie władze uniemożliwiają kontynuowanie leczenia we Włoszech.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wielka Brytania sądownictwo eutanazja Alfie Evans POLSKA