X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Premier: "okrągły stół" ws. oświaty w piątek po świętach

- Zapraszamy z wicepremier Beatą Szydło na "okrągły stół" ws. oświaty w piątek, 26 kwietnia, na godz. 12 na Stadion PGE Narodowy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "okrągły stół" będzie "możliwością dogadania się" oraz "kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier nauczyciel Beata Szydło Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego

Dorota Gardias: to rząd jest pracodawcą nauczycieli

- Rząd jest pracodawcą nauczycieli w Polsce, bo to jest "budżetowka". I to rząd powinien sobie zdawać sprawę z tego, że takie konsekwencje będą. To nie jest wina nauczycieli. Oni protestują, bo mają do tego prawo - powiedziała na antenie PR24 Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej Beata Szydło Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja szkoła strajk nauczycieli

Beata Szydło: od 2018 roku realizujemy program podwyżek dla nauczycieli

- Od 2018 roku realizujemy program podwyżek dla nauczycieli, w 2017 roku odmroziliśmy pensje nauczycielskie, które zostały w 2012 roku zamrożone przez PO i PSL - mówiła w Sejmie wicepremier Beata Szydło. Dodała, że wynagrodzenia nauczycieli wzrosły w porównaniu z 2017 rokiem o 21 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd PiS Beata Szydło Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz strajk nauczycieli

B. Szydło: opozycja robi wszystko, by mobilizować protesty

- Liderom opozycji chodzi o to, aby w roku wyborczym pokazać, ze wokół jest wielu niezadowolonych. Jaka jest na to recepta? Trzeba jeszcze mocniej pokazywać, jak rządy Prawa i Sprawiedliwości zmieniły Polskę na lepsze, ile milionów Polaków korzysta z programów prospołecznych i rozwoju gospodarczego - powiedziała wicepremier Beata Szydło w rozmowie z "Gazetą Polską".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło strajk nauczycieli Sławomir Broniarz

Beata Szydło: czekamy na ruch ze strony związków

– Rozmawiamy o tych propozycjach, które zostały przedstawione. Do tego oczywiście cały czas aktualna jest rozmowa o nowym kontrakcie społecznym, czyli propozycji zmiany pensum i podwyższenia wynagrodzeń w ciągu najbliższych kilku lat – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Beata Szydło, pytana o ofertę rządu dla strajkujących nauczycieli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło polityka strajk nauczycieli Beata Michniewicz