Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Protest rolników i "Solidarności" bez PiS. Szydło o powodach

- Temat jest tak ważny, że to powinna być obywatelska i społeczna manifestacja. Weźmiemy w niej udział, nie jako partia polityczna, ale Polacy, mieszkańcy UE - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł i była premier Beata Szydło. Odniosła się w ten sposób do organizowanej w piątek 10 maja manifestacji przeciwko Zielonemu Ładowi.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Europa Unia Europejska rolnicy Solidarność protest Warszawa POLSKA Grzegorz Osiecki

Prezes PiS: nocny stróż niedołęga zmienia się w nocnego rabusia

- Bardzo dużo władzy jest stawką tych wyborów - podkreślił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Władzę można wykorzystać, i myśmy sądzę, to pokazali w ciągu 8 lat, dla dobrych celów, także tę samorządową - dodał. - Trzeba obecnej władzy powiedzieć "nie", pokazać żółto-czerwoną kartkę - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe wybory samorządowe 2024 Jarosław Kaczyński Kraków

"Prezydent skrócił front wyniszczającej wojny", "bandyci ułaskawieni". Politycy komentują decyzję Andrzeja Dudy

"Bandyci ułaskawieni", "prezydent staje przeciw prawu i państwu" - ocenili przedstawiciele koalicji rządowej, odnosząc się do wtorkowej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy PiS podkreślali, że na wolność wychodzą "bezprawnie uwięzieni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Błaszczak Michał Wójcik Małgorzata Gosiewska Adam Szłapka Andrzej Duda ułaskawienie Mariusza Kamińskiego Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

Kandydatura Beaty Szydło wycofana. Jest decyzja ministra kultury. Chodzi o muzeum w Oświęcimiu

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz wycofał wskazane przez poprzednie kierownictwo resortu kandydatury Beaty Szydło i Pawła Hudzika do Rady Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA muzeum Auschwitz Oświęcim Bartłomiej Sienkiewicz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sikorski kandydatem na szefa MSZ. Szydło przypomina historie z NS2 i Ławrowem. "To szkodliwe dla relacji w NATO"

"Tusk widzi Sikorskiego w roli szefa MSZ. Uczynienie tego człowieka szefem MSZ jest szkodliwe dla polskich relacji w NATO" - napisała w piątek wieczorem na platformie X europoseł PiS Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Radosław Sikorski Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ polityka Rząd RP Platforma Obywatelska koalicja obywatelska dyplomacja NATO wschodnia flanka NATO

"Chcą pospłacać swoje długi pieniędzmi innych". Beata Szydło o powodach centralizacji UE

Głównym powodem tworzenia zcentralizowanego europejskiego państwa jest brak pieniędzy w kasach wielu państw zachodniej Europy - przestrzega na X europoseł PiS Beata Szydło przywołując wywiad z Mario Draghim we włoskiej "La Stampa". "Centralizacja ma posłużyć połączeniu budżetów państw członkowskich" - wnioskuje była szefowa polskiego rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Szydło do Kosiniaka-Kamysza: nie jesteście w stanie dogadać się wewnątrz Trzeciej Drogi, a chcecie rządzić Polską?

- Nie jesteście w stanie dogadać się wewnątrz Trzeciej Drogi, a chcecie rządzić Polską? - pytała w piątek europoseł PiS Beata Szydło, zwracając się do szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Odniosła się w ten sposób do projektu nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Trzecia Droga Władysław Kosiniak-Kamysz Paulina Hennig-Kloska OZE odnawialne źródła energii energia elektryczna energetyka

Szydło do Kosiniaka-Kamysza: pana koledzy wnieśli projekt ustawy, zakładający wywłaszczania ludzi pod farmy wiatrowe

"Pana koledzy z Trzeciej Drogi wnieśli do Sejmu projekt ustawy, zakładający wywłaszczania ludzi pod farmy wiatrowe. Mieszkańcy wsi będą za to z pewnością bardzo wdzięczni PSL" - napisała na platformie X europoseł PiS Beata Szydło, zwracając się do prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Trzecia Droga energetyka prawo POLSKA polityka

Tusk ma problem ze stabilną koalicją. Szydło: chce to przykryć komisjami śledczymi

Donald Tusk ma problemy ze stworzeniem stabilnej koalicji, nie może się dogadać z koalicjantami co do programów - stwierdziła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Beata Szydło. Jak oceniła, to jest powodem, dla którego KO "chce to przykryć pomysłami z komisjami śledczymi i stawianiem np. prezesa banku centralnego przed Trybunałem Stanu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja opozycja Donald Tusk