Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Krytyka powołania Beaty Szydło do rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "To pokłosie sporu politycznego w Polsce"

- To, co dzieje się wokół powołania pani Szydło do rady muzeum Auschwitz-Birkenau jest to pokłosie temperatury sporu politycznego, jaki mamy w Polsce. To nie jest tak, że Beata Szydło jest ekspertem od spraw kulturalnych, ale jest byłym premierem i ważnym politykiem PiS i dlatego budzi to kontrowersje - powiedział o krytyce pod adresem byłej premier dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty poranka" był także Jerzy Mosoń i Maciej Kożuszek.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz muzeum Beata Szydło II wojna światowa Holokaust historia Polski niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Tytuł Hieny Roku", "wzór łajdactwa". Komentarze po artykule o synu Beaty Szydło

Portal OKO.press postanowił zaatakować syna europoseł Beaty Szydło. Dziennikarze zdecydowali się również uderzyć w prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, publikując informacje nt. miejsca zatrudnienia syna byłej premier. Dziennikarze i internauci są oburzeni zachowaniem portalu. Pojawiło się wiele mocnych komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Daniel Obajtek atak media twitter dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

Mocne wystąpienie Beaty Szydło w PE. Była premier domagała się wyjaśnień ws. dostaw szczepionek

– 8 lutego miała dotrzeć do Polski kolejna partia jednej ze szczepionek. Dotrze 11 lutego i nie w 100 procentach, ale w 80 procentach – mówiła w Parlamencie Europejskim Beata Szydło. Była premier RP domagała się wyjaśnień ws. braku skutecznego egzekwowania przez KE umów podpisanych z firmami farmaceutycznymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Unia Europejska Parlament Europejski Beata Szydło Ursula von der Leyen

"Nie wszystko, co dobre dla mocarstw, będzie dobre dla całej Unii". Beata Szydło w obronie traktatów UE

Była premier Beata Szydło sprzeciwiła się w Europarlamencie próbom narzucania przez Unię rozwiązań niezgodnych z europejskimi traktatami. Chodzi o mechanizm uzależniający wypłatę unijnych funduszy od kwestii praworządności. Europoseł PiS zarzuciła tym, którzy naciskają na takie powiązanie, chęć łamania praworządności.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne Parlament Europejski Beata Szydło Europa fundusze europejskie ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej

"Trzeba działać racjonalnie". Beata Szydło odpowiada szefowej KE ws. CO2 i LGBT

Była premier Beata Szydło zaapelowała do Komisji Europejskiej o racjonalną politykę klimatyczną i walkę z fałszywymi informacjami, na przykład w odniesieniu do Polski. Europoseł wzięła udział w debacie w Parlamencie Europejskim na temat orędzia o stanie UE przygotowanej przez przewodniczącą Komisji.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Komisja Europejska Europa Beata Szydło dwutlenek węgla ŚWIAT LGBT

"Redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy". Beata Szydło o rekonstrukcji rządu

- Jesteśmy dominującym podmiotem Zjednoczonej Prawicy, stąd też wyższa liczba resortów, która trafi pod nasze skrzydła – powiedziała była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". Jak dodała, "redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Beata Szydło PiS premier Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość

Brak grantów za "strefy wolne od LGBT". Szydło: takie stanowisko jest nie do zaakceptowania

Była premier Beata Szydło pyta Komisję Europejską o wstrzymane wypłaty unijnych funduszy sześciu polskim miastom, które przyjęły uchwały o "strefach wolnych od ideologii LGBT" lub "prawach rodzin". Decyzję w sprawie zablokowania dofinansowania z unijnego programu "Partnerstwo miast" podjęła komisarz do spraw równości Helena Dalli, a poparła ją dziś przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Szydło Unia Europejska Europa LGBT

Beata Szydło: propozycja łączenia funduszy UE z praworządnością powinna być bezwzględnie odrzucona

Była premier Beata Szydło podkreśla, że propozycja łączenia unijnych funduszy z praworządnością powinna być odrzucona. To kolejny głos z obozu Zjednoczonej Prawicy wzywający do sprzeciwu w tej sprawie w trakcie szczytu w Brukseli poświęconego przyszłym finansom Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny budżet ue Europa Beata Szydło ŚWIAT

"To wielki i osobisty sukces Pana Prezydenta". Beata Szydło skomentowała wynik Andrzeja Dudy

- Naszym celem było zwycięstwo i to zostało osiągnięte. Pan Prezydent bardzo ciężko pracował. Jego determinacja doprowadziła do tego, że możemy świętować sukces - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Beata Szydło, szefowa sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Beata Szydło wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce kampania prezydencka prezydent

Prezydent Andrzej Duda: przez ostatnie 48 godz. kampanii będę rozmawiał z Polakami

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zamieścili w środę wieczorem na Twitterze informacje o swoich kampanijnych planach. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie kontynuował rozmowy z Polakami, Rafał Trzaskowski poinformował zaś o czwartkowych wizytach na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory w Polsce wybory prezydenckie twitter Beata Szydło