Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Jest wniosek o umorzenie postępowania ws. wypadku b. premier

Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała wniosek do sądu o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie wypadku rządowej limuzyny w Oświęcimiu. Prokuratorzy nie zdecydowali się skierować do sądu aktu oskarżenia przeciwko Sebastianowi K. - 21-latkowi podejrzanemu o spowodowanie wypadku. Zamiast tego chcą warunkowego umorzenia na okres próby i wpłacenia nawiązki na rzecz fundacji wspierającej ofiary wypadków.
Zobacz więcej na temat:  Oświęcim prokuratura Beata Szydło POLSKA wypadek

Ocena zmian w Polsce. Najpoważniejsze od 30 lat

W którym momencie naszej najnowszej historii znajdujemy się obecnie? Czy możemy znaleźć analogie do któregoś z etapów dziejów III RP lub wcześniejszych i czy dobrze wykorzystujemy nasze szanse? Gośćmi audycji Szukając Dziury w Całym byli: prof. Antoni Dudek, politolog i historyk UKSW oraz prof. Marek Cichocki politolog i socjolog z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość odzyskanie niepodległości Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Beata Szydło reformy Antoni Dudek Łukasz Warzecha polityka historyczna

Beata Szydło: chcę zakończyć to, do czego się zobowiązałam

– Nasze relacje są takie, jakie być powinny. Wierzę, że uda nam się zrobić jeszcze wiele dobrego i zrealizować do końca program zaprezentowany w 2015 roku – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Beata Szydło. Wicepremier w ten sposób odniosła się do współpracy z premierem Mateuszem Morawieckim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Antoni Macierewicz POLSKA