Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

"Zwykli Ukraińcy pamiętają o zachowaniu Polski". Beata Szydło komentuje stanowisko Zełenskiego

Wielu Ukraińców jest zaniepokojonych obrażaniem Polski i wychwalaniem Niemców. Zwykli Ukraińcy pamiętają zarówno o zachowaniu Polski po wybuchu wojny, jak i Niemiec. Rozumieją, kto udzielił Ukrainie prawdziwej pomocy w krytycznych chwilach - podkreśliła europosłanka PiS, b. premier Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Wołodymyr Zełenski Ukraina Rosja Niemcy wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa

"Ukraina popełnia ogromny błąd". Szydło: wydaje się, że prezydent Zełenski fokusuje się na Niemcy

Była premier, europoseł PiS Beata Szydło krytycznie odniosła się działań polityków zza wschodniej granicy. - Ukraina popełnia ogromny błąd. Wydaje się, że przynajmniej część rządu ukraińskiego i niestety wygląda na to, że także sam prezydent Wołodymyr Zełenski, zaczyna się fokusować na Niemcy i politykę prowadzoną przeciwko Polsce - oceniła w wywiadzie dla Interii.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Wołodymyr Zełenski Ukraina Rosja Niemcy wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa

Beata Szydło: Zjednoczona Prawica jest konsekwentna. Od 2015 roku szukamy dobrych rozwiązań

Podczas spotkania w Nowym Mieście nad Pilicą była premier Beata Szydło przekonywała, że Zjednoczona Prawica jest ugrupowaniem, któremu można zaufać. - Nawet jeżeli coś się nie udało, to staraliśmy się znaleźć nowe rozwiązanie i to naprawić. Konsekwentnie trzymaliśmy się tego co założyliśmy w 2015 roku - wskazywała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne kampania wyborcza

Niemcy oskarżają Polskę o "niepełną solidarność" z Ukrainą. Szydło: wyjątkowa bezczelność

- Taka wypowiedź ze strony przedstawiciela kraju, który otwarcie blokował pomoc dla Ukrainy to wyjątkowa bezczelność. Zwłaszcza kierowana do Polski, kraju, który pomagał Ukrainie na wszelkie sposoby od pierwszych godzin wojny - podkreśliła europoseł PiS Beata Szydło, odnosząc się do słów ministra rolnictwa i polityki żywnościowej Niemiec Cema Ozdemira, który oskarżył Polskę o "niepełną solidarność" z Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Niemcy Ukraina Europa zboże rolnictwo embargo ŚWIAT

Unia pod naporem nielegalnych imigrantów. "Bruksela jest bezradna wobec zewnętrznych zagrożeń"

Tysiące nielegalnych imigrantów dociera do Europy z Afryki. Szlaki na Stary Kontynent wiodą nie tylko przez włoską wyspę Lampedusa, ale też Chorwację czy Hiszpanię. Uchodźcy próbują też przedrzeć się przez zaporę na granicy polsko-białoruskiej. Napływ imigrantów jest tak duży, że media piszą o kryzysie. Tymczasem przewodnicząca Komisji Europejskiej wezwała państwa członkowskie Unii, aby wykorzystały dobrowolny mechanizm solidarnościowy i zabrały migrantów z Włoch. Europosłowie z Polski przekonują, że to gwarancja, która jeszcze spotęguje falę uchodźców. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Piotr Semka Paweł Jabłoński Beata Szydło Ursula von der Leyen

Szydło o Tusku: dlaczego mamy wierzyć, że dotrzyma słowa, skoro w przeszłości tak wiele razy je złamał

Była premier Beata Szydło mówiła w wywiadzie dla tygodnika Sieci, że PiS w kampanii skupia się m.in. na "obnażaniu kłamstw Tuska i Platformy". - Skąd mamy mieć pewność, że nie cofną programów społecznych, nie zabiorą 500+? Musimy to ludziom przypominać, niech mają świadomość, że żyje się nam nieźle, ale może być gorzej, gdy do władzy przyjdą politycy nieodpowiedzialni - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło

TYLKO U NAS Beata Szydło dla Polskiego Radia: włoska premier Giorgia Meloni stoi po naszej stronie

Złamanie jedności europejskich partii konserwatywnych - o takim planie europarlamentarnej większości mówi europoseł PiS Beata Szydło. Była premier w rozmowie z Polskim Radiem wskazuje jednak na lojalną współpracę z ugrupowaniem włoskiej premier Giorgii Meloni. Partia Bracia Włosi oraz Prawo i Sprawiedliwość to główne formacje frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Zobacz więcej na temat:  Włochy POLSKA Giorgia Meloni Beata Szydło UE Europa

Beata Szydło w Poroninie: nie dajmy sobie odebrać prawa do decydowania o przyszłości Polski

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło powiedziała, że jeśli ojczyzna jest bezpieczna oraz suwerenna to może się rozwijać i budować godną przyszłość dla obywateli. Była premier spotkała się z mieszkańcami Poronina w województwie małopolskim. Beata Szydło podkreśliła, że w sytuacji wojny za naszą wschodnią granicą najważniejsze jest wzmacnianie bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło polityka