Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Prezes PiS zarekomendował wiceprezesów partii. Wśród nich Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki, b. premier, europoseł Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz zostali rekomendowani przez lidera partii Jarosława Kaczyńskiego na wiceprezesów PiS - dowiedziała się PAP od członków Rady Politycznej PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Beata Szydło Antoni Macierewicz PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka Joachim Brudziński Mariusz Kamiński Mariusz Błaszczak POLSKA

TYLKO U NAS Wybory prezydenckie 2025. Jarosław Kaczyński wskazał, kto może być kandydatem PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wicepremier Jarosław Kaczyński wspomniał podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 o potrzebie wyłonienia kandydata na prezydenta w 2025 roku. Polityk stwierdził, że w partii jest wielu kandydatów, a niektórzy z nich biją polityczne rekordy. Nawiązał tym samym do Beaty Szydło i jej wyniku w wyborach do europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie Prawo i Sprawiedliwość kandydaci POLSKA polityka Polskie Radio 24

Krytyka powołania Beaty Szydło do rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "To pokłosie sporu politycznego w Polsce"

- To, co dzieje się wokół powołania pani Szydło do rady muzeum Auschwitz-Birkenau jest to pokłosie temperatury sporu politycznego, jaki mamy w Polsce. To nie jest tak, że Beata Szydło jest ekspertem od spraw kulturalnych, ale jest byłym premierem i ważnym politykiem PiS i dlatego budzi to kontrowersje - powiedział o krytyce pod adresem byłej premier dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty poranka" był także Jerzy Mosoń i Maciej Kożuszek.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz muzeum Beata Szydło II wojna światowa Holokaust historia Polski niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Tytuł Hieny Roku", "wzór łajdactwa". Komentarze po artykule o synu Beaty Szydło

Portal OKO.press postanowił zaatakować syna europoseł Beaty Szydło. Dziennikarze zdecydowali się również uderzyć w prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, publikując informacje nt. miejsca zatrudnienia syna byłej premier. Dziennikarze i internauci są oburzeni zachowaniem portalu. Pojawiło się wiele mocnych komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Daniel Obajtek atak media twitter dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

Mocne wystąpienie Beaty Szydło w PE. Była premier domagała się wyjaśnień ws. dostaw szczepionek

– 8 lutego miała dotrzeć do Polski kolejna partia jednej ze szczepionek. Dotrze 11 lutego i nie w 100 procentach, ale w 80 procentach – mówiła w Parlamencie Europejskim Beata Szydło. Była premier RP domagała się wyjaśnień ws. braku skutecznego egzekwowania przez KE umów podpisanych z firmami farmaceutycznymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Unia Europejska Parlament Europejski Beata Szydło Ursula von der Leyen

"Nie wszystko, co dobre dla mocarstw, będzie dobre dla całej Unii". Beata Szydło w obronie traktatów UE

Była premier Beata Szydło sprzeciwiła się w Europarlamencie próbom narzucania przez Unię rozwiązań niezgodnych z europejskimi traktatami. Chodzi o mechanizm uzależniający wypłatę unijnych funduszy od kwestii praworządności. Europoseł PiS zarzuciła tym, którzy naciskają na takie powiązanie, chęć łamania praworządności.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne Parlament Europejski Beata Szydło Europa fundusze europejskie ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej

"Trzeba działać racjonalnie". Beata Szydło odpowiada szefowej KE ws. CO2 i LGBT

Była premier Beata Szydło zaapelowała do Komisji Europejskiej o racjonalną politykę klimatyczną i walkę z fałszywymi informacjami, na przykład w odniesieniu do Polski. Europoseł wzięła udział w debacie w Parlamencie Europejskim na temat orędzia o stanie UE przygotowanej przez przewodniczącą Komisji.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Komisja Europejska Europa Beata Szydło dwutlenek węgla ŚWIAT LGBT

"Redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy". Beata Szydło o rekonstrukcji rządu

- Jesteśmy dominującym podmiotem Zjednoczonej Prawicy, stąd też wyższa liczba resortów, która trafi pod nasze skrzydła – powiedziała była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". Jak dodała, "redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Beata Szydło PiS premier Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość

Brak grantów za "strefy wolne od LGBT". Szydło: takie stanowisko jest nie do zaakceptowania

Była premier Beata Szydło pyta Komisję Europejską o wstrzymane wypłaty unijnych funduszy sześciu polskim miastom, które przyjęły uchwały o "strefach wolnych od ideologii LGBT" lub "prawach rodzin". Decyzję w sprawie zablokowania dofinansowania z unijnego programu "Partnerstwo miast" podjęła komisarz do spraw równości Helena Dalli, a poparła ją dziś przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Szydło Unia Europejska Europa LGBT