Polskie Radio
Section05
Benjamin Netanjahu

"Być albo nie być" premiera Benjamina Netanjahu

– Wagą tej walki politycznej jest przede wszystkim przyszłość Państwa Izrael, gdyż mamy do czynienia ze skazaniem Netanjahu na wieloletnie więzienie, ale stawka jest znacznie większa, bo przyszłością jest demokratyczny charakter Państwa Izrael kontra jego charkter religijny – komentowała w Trójce wybory parlamentarne w Izraelu Agnieszka Bryc z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Michał Żakowski Agnieszka Bryc Izrael wybory parlamentarne Benjamin Netanjahu

Premier Izraela chce aneksji Zachodniego Brzegu

Premier Izraela zapowiedział narzucenie władzy tego kraju na terenach palestyńskich na Zachodnim Brzegu. Byłoby to równoznaczne z aneksją ziem, należących do Arabów, na których znajdują się nielegalne żydowskie osiedla. Zapowiedź Benjamina Netanjahu padła tuż po ogłoszeniu przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa tzw. planu pokojowego dla Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Bliski Wschód Izrael Palestyna Benjamin Netanjahu

Artur Wróblewski: premier Izraela nie dbał o ofiary Holokaustu

- Ofiary te niedawno protestowały, że nie mają za co żyć. To nie jest nowy problem w tym kraju. O tej kwestii jeszcze w latach 60. pisała Hannah Arendt - podkreślił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi audycji byli także Karol Gac z portalu DoRzeczy i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Yad Vashem ŚWIAT polityka Władimir Putin Rosja Izrael Holokaust Auschwitz Benjamin Netanjahu

TYLKO U NAS Przekłamania na forum w Jerozolimie. Makowski: niektóre kraje nie chcą uznać niewygodnych faktów

- Historia jest dla niektórych problematyczna, bo pokazuje, że ta cywilizowana Europa, która pod wieloma względami chce dzisiaj Polskę rozliczać, sama nigdy się moralnie nie rozliczyła ze współpracy z Hitlerem i Stalinem - powiedział publicysta Marcin Makowski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, komentując konferencję w Yad Vashem. Podczas tego wydarzenie pojawiły się liczne przekłamania historyczne.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Yad Vashem Rosja Holokaust Benjamin Netanjahu Władimir Putin historia Polski HISTORIA II wojna światowa POLSKA