Polskie Radio
Section05
Dariusz Urbanowicz

Piotr Małachowski. Mistrz, którego życie nie oszczędzało

– Jest mi przykro, gdy patrzę na utalentowanych lekkoatletów, którzy nie zdobyli medalu olimpijskiego, ale trafiali do pierwszej ósemki czy dwunastki igrzysk, a teraz mają 35 lat i nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Warto porozmawiać z ministrami sportu i edukacji, aby wykorzystać wiedzę i doświadczenie tych sportowców – mówi w "Sportowej Trójce pod Księżycem" Piotr Małachowski, który studio przy Myśliwieckiej 3/5/7 odwiedził z synem Henrykiem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Lekkoatletyka Rzut dyskiem Piotr Małachowski igrzyska olimpijskie Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz

Regaty Sydney-Hobart. "To było zmierzenie się z prawdziwą legendą"

– Start pierwszej polskiej załogi w regatach Sydney-Hobart był dla polskiego żeglarstwa wydarzeniem niezwykłej wagi. Dziś, gdy widzimy, ile polskich załóg tam dotarło, to widzimy, jak to ziarno wykiełkowało – mówi Waldemar Heflich, zastępca redaktora naczelnego portalu Nowe Żagle, wspominając wydarzenia sprzed 20 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz żeglarstwo

Wojciech Sobierajski, czyli etatowy rekordzista

Wojciech Sobierajski znalazł naprawdę niesamowity sposób na życie – podejmowanie zaskakujących wyzwań i bicie niezwykłych rekordów. W czasie swojej sportowej przygody był już pięściarzem, uprawiał CrossFit, startował w biegach przeszkodowych i uczestniczył z powodzeniem w programie Ninja Warrior Polska. W roku 2021 zdecydował się jednak na kolejne ekstremalne przedsięwzięcie: postanowił w ciągu 12 miesięcy pobić 12 niezwykłych rekordów.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz Trójka

Freeride, czyli jazda wysokich lotów. Mistrzyni Zuza Witych gościem Trójki

Freeride World Tour to najbardziej prestiżowe zawody w narciarstwie pozatrasowym, a zwycięstwo w nich można porównać ze zdobyciem Pucharu Świata. Do walki stanęło 10 najlepszych zawodniczek z całego świata, w tym Zuza Witych, która przyjechała do szwajcarskiego Verbier jako debiutantka i zajęła… trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej! – Jeszcze trzy lub cztery lata temu oglądałam te zawody jako kibic, marząc o tym, że kiedyś być może mi się uda – wspominała narciarka w audycji "Sportowa Trójka pod księżycem. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz narty Szwajcaria narciarstwo dowolne

Pora na sport i muzykę

Najnowszą odsłonę audycji "Pora na rytm" wypełniła mieszanka sportu i muzyki. Mecz polskich siatkarzy z katowickiego Spodka zrelacjonował Dariusz Urbanowicz, nagrania muzyczne ze studia w Warszawie zaprezentował Leszek Adamczyk. W programie znaleźli się m.in.: The Stranglers, Genesis, Metallica, Motörhead, Jimi Hendrix, Lindsay Buckingham, King Zebra, The Vaccines i Marek Dyjak. 
Zobacz więcej na temat:  Leszek Adamczyk Trójka MUZYKA muzyka hp genesis Phil Collins Dariusz Urbanowicz Motorhead

Anna Rogowska: Jestem spełnionym sportowcem

– Z sentymentem patrzę na lata, które spędziłam na skoczni. Podczas kariery udało mi się osiągnąć wiele marzeń i celów, które sobie założyłam. Można powiedzieć, że jestem zawodniczką spełnioną pod kątem sportowym. Były sukcesy, były też porażki, ale ze wszystkiego wychodziłam obronną ręką i udawało mi się dążyć do tego, co zaplanowałam.  – O miłości do Grecji, sportowych emocjach i roli mamy, w audycji "Sportowa Trójka pod Księżycem" opowiadała tyczkarka, Anna Rogowska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Anna Rogowska Dariusz Urbanowicz Lekkoatletyka