Polskie Radio
Section05
Janusz Muniak

Andrzej Jagodziński - wprowadził Chopina do polskiego jazzu [POSŁUCHAJ]

Tym razem gościem codziennego cyklu "Zapiski ze współczesności" był pionier nurtu chopinowskiego w polskim jazzie. Artysta, który jak nikt inny potrafi łączyć muzykę poważną ze swingiem. W dodatku obchodzi w tym roku jubileusz 70. urodzin oraz 30-lecia swojego tria - Andrzej Jagodziński.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Jagodziński Jazz Fryderyk Chopin Janusz Muniak Tomasz Szukalski Jan Ptaszyn Wróblewski Ewa Bem Old Timers Swing Session Quintessence String Connection Kwartet Janusza Muniaka Kwartet Tomasza Szukalskiego Polish All Stars Andrzej Zieliński Dwójka

Marian Pawlik: kontrabas to fundament jazzowego brzmienia

- Wokół basu dawniej tworzył się rytm, teraz kontrabas technicznie poszedł bardzo do przodu, gra się na nim solówki. Nie jestem wirtuozem, daję podstawę brzmienia zespołu, jego fundament - mówił w Dwójce Marian Pawlik. W najbliższy piątek (24.03) w cyklu "Jazz.PL" koncert kwartetu pod jego kierunkiem. Transmisja na falach Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie streamingu wideo na Facebooku, kanale YouTube i stronie internetowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz Dwójka Janusz Muniak

Kuba Płużek: Janusz Muniak był postacią bezcenną

- Pamiętam, że do klubu "U Muniaka" chodziłem regularnie i jak mogłem, to siedziałem blisko niego, żeby słuchać, co mówił. Długo się wzbraniałem przed wejściem na scenę, właściwie mnie tam ktoś wepchnął. Pierwszy raz udało mi się zagrać z Muniakiem w 2007 roku, pamiętam, że był to piątek trzynastego - mówił w Dwójce pianista Kuba Płużek. W piątek (15.07) w letniej odsłonie cyklu "Jazz.PL" kwartet pod jego kierunkiem zagra koncert Janusz Muniak Recomposed.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Muniak Dwójka Jazz KULTURA Roch Siciński