Polskie Radio
Section05

Jedynka

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Radiowa Jedynka z wizytą w Pałacu w Koszęcinie

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych. - To wyjątkowa, bardzo różnorodna instytucja, która rozwija się cały czas. To artyści, ale także bardzo ciekawa działalność edukacyjna. Liczymy ponad 300 osób - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Zbigniew Cierniak. "Jedyne takie miejsce" odwiedziło Pałac w Koszęcinie, będący siedzibą zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Koszęcin Zespół Pieśni i Tańca Śląsk zespół Śląsk Stanisław Hadyna

Iga Świątek - Aryna Sabalenka w WTA Finals. Kiedy hitowy mecz w Cancun?

Iga Świątek zmierzy się z Aryną Sabalenką w półfinałowym meczu turnieju WTA Finals w Cancun. Stawka jest wysoka, bo obecnie są to dwie najlepsze tenisistki świata. - Wygrana w finale spowodowałaby, że Iga wróci na pierwsze miejsce - mówi Cezary Gurjew z Programu 1 Polskiego Radia. O której godzinie odbędzie się hitowe spotkanie Świątek - Sabalenka?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Iga Świątek Aryna Sabalenka Meksyk Cezary Gurjew

Tajemnice starożytnego Egiptu. Wybitny archeolog o wykopaliskach w Sakkarze

Prof. Karol Myśliwiec od niemal 60 lat odkrywa z powodzeniem tajemnice starożytnego Egiptu. - Archeologia odpowiedziała na szereg moich zainteresowań, które dopiero połączone razem pozwoliły mi wybrać właściwy zawód - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wybitny egiptolog. Do jakich odkryć doprowadziły jego wykopaliska w Sakkarze?
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka Karol Myśliwiec starożytność Katarzyna Czapska starożytny Egipt