X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jugendamt

Polscy rodzice z Hamburga boją się o 2 pozostałych dzieci

Polscy rodzice, którym Jugendamt odebrał dziesięciomiesięczną córkę, obawiają się, że taki sam los może spotkać ich dwoje pozostałych dzieci - dowiedziało się Polskie Radio. Pan Piotr, który jest ojcem trojga dzieci, przyznał, że cała rodzina obawia się, iż urzędnicy Jugendamtu będą teraz próbowali odebrać im dwoje pozostałych dzieci; 10 - letniego syna i 15 - letnią córkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Hamburg Jugendamt

Resort sprawiedliwości interweniuje ws. decyzji Jugendamtu

Ministerstwo sprawiedliwości zajęło się sprawą odebrania przez Jugendamt polskiej rodzinie mieszkającej w Niemczech 10-miesięcznej dziewczynki. Wiceszef resortu Michał Wójcik mówił w TVP Info, że zwrócił się do niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości z wnioskiem o pilną informację w tej sprawie. O problemie został także powiadomiony polski konsul w Hamburgu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Jugendamt dziecko rząd Beaty Szydło pomoc rodzina

Polska nałoży kaganiec na Jugendamty?

Czy skończy się dramat Polaków żyjących w Niemczech, którym grozi odebranie dzieci? Jest na to szansa, gdyż władze w Warszawie zwiększają starania, by skończyć z tym procederem. Można mieć nadzieję, że uporządkowanie spraw z Berlinem doprowadzi do większego wsparcia w tego typu sytuacjach także dla naszych rodaków mieszkających w innych europejskich krajach, w których również dochodzi do drastycznych przykładów rozbijania rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Jugendamt Niemcy dzieci ANALIZA