X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Eliza Olczyk

Agnieszka Ścigaj: deklaracja LGBT to kwestia drugoplanowa

- Deklaracja LGBT jest kwestią absolutnie drugoplanową. Mamy wiele innych ważniejszych problemów. W Unii Europejskiej bardzo dużo rozmawia się o sprawach światopoglądowych po to, by odwrócić uwagę obywateli od prawnych regulacji, które się pod tą przykrywką serwuje - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Eliza Olczyk deklaracja LGBT+ homoseksualizm Warszawa Rafał Trzaskowski

Debata poranka. Publicyści o "piątce Kaczyńskiego"

- Konstrukcja "piątki Kaczyńskiego" jest dosyć uczciwa. W zasadzie nie wprowadza żadnych kryteriów, co jest ideałem sprawiedliwości. Społeczeństwo nie jest różnicowane na bogatych i biednych - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej". W "Debacie poranka" wzięli również udział dr Bartosz Rydliński z Centrum Daszyńskiego i Jerzy Mosoń z miesięcznika "Polish Market".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Jacek Liziniewicz Eliza Olczyk Nowa Piątka PiS

Nowy ruch Donalda Tuska. "Trudno powiedzieć czemu ma służyć"

Publicyści komentowali w Polskim Radiu 24 nową inicjatywę polityczną Donalda Tuska. Według Agatona Kozińskiego jest to "bardzo duże wydarzenie polityczne", Jarema Piekutowski uważa, że "jeśli opozycja chce wygrać muszą się pojawić nowe szyldy", a Tomasz Sakiewicz jest zdania, że "Jarosław Kaczyński może spać spokojnie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Eliza Olczyk Agaton Koziński partia Wiosna Nord Stream 2 POLSKA

Marcin Święcicki: nowelizacja "dobija" Sąd Najwyższy

- Jeśli jest naruszany regulamin Senatu, zgłasza się poprawki, ale nie można ich przedstawić i uzasadnić, to wtedy rzeczywiście naruszane jest prawo. Regulamin Senatu jest prawem obowiązującym również marszałka - powiedział w audycji 24 Pytania-Rozmowa Poranka poseł PO, Marcin Święcicki. Odniósł się ten sposób do zapowiedzi senatorów PO, którzy chcą zaskarżyć do sądu trybu głosowania w Senacie nad pakietem zmian w ustawach sądowych.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Święcicki polityka Platforma Obywatelska Eliza Olczyk Sąd Najwyższy

Publicyści o położeniu opozycji przed wyborami samorządowymi

Platforma Obywatelska wycofała poparcie dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego w wyborach na prezydenta Wrocławia. Poinformował o tym szef PO, Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata w ramach Koalicji Obywatelskiej ma wyznaczyć Nowoczesna. O położeniu opozycji przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi dyskutowali w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 Edyta Hołdyńska (Sieci), Jakub Kapiszewski (Dziennik Gazeta Prawna) i Tomasz Walczak (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  polityka Platforma Obywatelska Nowoczesna opozycja Eliza Olczyk debata

Debata Poranka: wymiana ciosów na komisji ds. Amber Gold

Komisja śledcza do spraw Amber Gold zakończyła we środę przesłuchanie b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Vincenta-Rostowskiego. Na sali dochodziło do licznych słownych potyczek. O kulisach przesłuchania dyskutowali w Debacie poranka w Polskim Radiu 24 Kamila Baranowska (Do Rzeczy), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  polityka Eliza Olczyk Amber Gold komisja śledcza Jacek Rostowski Mikołaj Wójcik Kamila Baranowska Dominik Zdort

"Przegrana Trzaskowskiego w Warszawie będzie klęską PO"

Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, w największych miastach poszczególni kandydaci już walczą o głosy mieszkańców. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o tym, którzy politycy mogą liczyć na zwycięstwo w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku, mówili Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej", Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy" i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Paweł Adamowicz Eliza Olczyk samorząd Michał Kolanko Wojciech Wybranowski polityka wybory samorządowe

Termin rozpatrywania ustawy o IPN do końca lipca

Trybunał Konstytucyjny do końca lipca podejmie decyzje co do terminu rozpatrzenia ustawy o IPN. - Nie minęło jeszcze pół roku. To jest wyjątkowo szybki termin – podkreśliła prezes Trybunału Julia Przyłębska. Wniosek o zbadanie zgodności przepisów noweli popisując ją złożył prezydent Andrzej Duda. M.in. na temat ten temat rozmawiali w Debacie Poranka Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 debata Instytut Pamięci Narodowej POLSKA Izrael Stany Zjednoczone Holokaust Eliza Olczyk

Gorący Temat: Publicystka o posiedzeniu komisji weryfikacyjnej

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich zakończyła rozprawę ogólną. Zeznania złożył Marek Dębski, który w Biurze Gospodarki Nieruchomościami stołecznego Ratusza kierował Wydziałem Spraw Dekretowych. W Gorącym Temacie komentarz Elizy Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Warszawa Eliza Olczyk Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Paweł Adamowicz wpędził swoją partię w ogromne kłopoty"

Lech Wałęsa zaapelował w do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, aby podporządkował się sugestiom PO i nie kandydował na kolejną kadencję. Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia chce wystawić w wyborach na prezydenta Gdańska kandydata szerokiej koalicji „antyPiS”. O braku poparcia PO dla startu w wyborach prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mówili w audycji Gorący Temat politolog prof. Kazimierz Kik i Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk wybory samorządowe Eliza Olczyk Kazimierz Kik Paweł Adamowicz Jarosław Wałęsa Lech Wałęsa

"Środowisko sędziowskie nie przecięło więzów z PRL"

Sędziowie Sądu Okręgowego w Łodzi w podjętych uchwałach zaapelowali do wszystkich sędziów orzekających w nim oraz podległych sądach rejonowych o niekandydowanie do Krajowej Rady Sądownictwa w trybie przewidzianym nową ustawą, a także niepodpisywanie list poparcia dla kandydatów do KRS. O reformie wymiaru sprawiedliwości mówili w audycji Debata Poranka Eliza Olczyk („Wprost”) i Ryszard Gromadzki (TV Republika).
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Waldemar Żurek Eliza Olczyk

Publicyści po expose Morawieckiego. „Były konkrety”

Mateusz Morawiecki w wygłoszonym w Sejmie expose mówił o priorytetach swojego rządu. To m.in. reforma systemu opieki zdrowotnej, odpowiedź na wyzwania związane z ochroną środowiska i wzmocnienie rodzimych firm. W audycji Szukając Dziury w Całym wystąpienie premiera komentowali Eliza Olczyk z Wprost, Wojciech Wybranowski z Do Rzeczy i Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki expose premiera Mateusza Morawieckiego Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk Łukasz Warzecha Wojciech Wybranowski

Morawiecki szefem rządu? "Byłby premierem zastępczym”

– Nie widzę żadnych podstaw do tego, by Mateusz Morawiecki miał zostać premierem – powiedziała Eliza Olczyk z Tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do spekulacji wskazujących obecnego ministra rozwoju do zajęcia miejsca premier Beaty Szydło. W audycji „Wróżenie z Faktów" temat ten skomentowała także Anna Sarzyńska z portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło Łukasz Warzecha Beata Szydło Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Eliza Olczyk Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

"Decyzja PiS ws. Funduszu Dróg Samorządowych zaskakująca"

Decyzja PiS o wycofaniu się z projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie części sejmowej opozycji, na którym ustalono m.in. stałą koordynację. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy paliwa Kate Middleton książę William Fundusz Dróg Samorządowych PiS cena benzyny ceny paliw Eliza Olczyk Sejm reforma sądownictwa