X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Eliza Olczyk

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Publicysta: potrzebna jest mobilizacja w partii rządzącej

- Pięć lat po wyborach prezydenckich, w których wygrał Andrzej Duda, w Prawie i Sprawiedliwości zapał i determinacja nie są już na tak wysokim poziomie. Jarosław Kaczyński musi zmobilizować członków swojej partii - powiedział Tomasz Walczak z "Super Expressu". Odniósł się w ten sposób do wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Eliza Olczyk polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość PiS kampania wyborcza

Krzysztof Bosak: politycy odkryli, że wyborców można przekupić ich własnymi pieniędzmi

- Całokształt polityki, którą prowadzi Prawo i Sprawiedliwość sprawia wrażenie spełnienia czarnej wizji, iż politycy odkryli, że można wyborców przekupić ich własnymi pieniędzmi - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Bosak Konfederacja wybory prezydenckie 2020 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk

Publicysta: doktryna polityki zagranicznej Rosji opiera się na złych stosunkach z Polską

- Nie jest tak, że robimy nic lub niewiele, by naprawić stosunki z Rosją. One są po prostu niemożliwe do naprawienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". Gośćmi audycji byli też Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" i Tomasz Kozłowski z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja historia Polski II wojna światowa Marcin Piasecki Tomasz Kozłowski Eliza Olczyk

Poseł Solidarnej Polski: to Andrzej Duda powołał program wielkiej strategii onkologicznej

- Zamysł sztabu kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy, który zostanie dzisiaj powołany, jest taki, że odbędą się kolejne spotkania, podczas których będą poruszane istotne elementy naszego życia społecznego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Edward Siarka (Solidarna Polska). Gościem audycji była też poseł Katarzyna Piekarska (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka budżet UE 2021-2027 PiS Konfederacja Unia Europejska budżet unijny Eliza Olczyk

Sobolewski: Parlament Europejski próbuje ingerować w wybory w Polsce

- Jak było na początku zeszłego roku, przed eurowyborami, przed wyborami do parlamentu polskiego? Mamy wybory prezydenckie, [...] kolejną kampanię i kolejną próbę ingerencji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Krzysztof Sobolewski kampania wyborcza wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość

Michał Woś: Unia Europejska chce rozszerzać swoje kompetencje wbrew traktatom

- Mamy do czynienia ze stałą próbą rozszerzania kompetencji instytucji unijnych wbrew traktatom. To tendencja krytykowana w wielu państwach. Na czele krytyki stoją Niemcy i ich trybunał konstytucyjny, który stwierdził, że konstytucja niemiecka ma pierwszeństwo przed prawem UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Woś, członek Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Eliza Olczyk sądownictwo reforma sądownictwa Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Andrzej Duda POLSKA polityka Unia Europejska

Prof. Anna Łabno: uchwała Sądu Najwyższego jest z całą pewnością wadliwa

- Sąd Najwyższy wczorajszą uchwałą wyszedł poza przyznane mu kompetencje, wszedł w uprawnienia Sejmu, Senatu i prezydenta. Rozszerzył znaczenie pewnych przepisów kodeksu postępowania karnego oraz kodeksu postępowania cywilnego, a to rozszerzenie naruszają obowiązujące przepisy - stwierdziła prof. Anna Łabno. Gośćmi audycji byli także prof. Maciej Drzonek (Uniwersytet Szczeciński) oraz Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo krs POLSKA Eliza Olczyk Sejm reforma sądownictwa

Publicysta: w sporze o sądownictwo czekam na głos Jarosława Kaczyńskiego

- Trzeba zachęcać prezydenta Andrzeja Dudę i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, żeby wzięli sprawy we własne ręce i zaproponowali kompromisowe rozwiązanie ws. reformy wymiaru sprawiedliwości - nawoływał Jerzy Mosoń ("Polish Market"). Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także publicyści: Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") i Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo krs POLSKA Eliza Olczyk Sejm reforma sądownictwa

Publicysta: opozycja i sędziowie mogą doprowadzić do paraliżu państwa

Trwa spór wokół reformy sądownictwa. Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") uważa, że działania części sędziów i opozycji "mogą doprowadzić do kompletnego chaosu wymiaru sprawiedliwości". Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") powiedział, że zmiany w sądach "nie spełniły podstawowych założeń". - Rządzący ponoszą większość odpowiedzialności w tej sprawie - ocenił Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo krs POLSKA Eliza Olczyk Sejm reforma sądownictwa

Paweł Mucha: prezydent w Davos promuje Polskę w najlepszym tego słowa znaczeniu

- W Davos odbywają się spotkania w formacie ekonomicznym, a Polska jest tam podawana jako wzór państwa, które dynamicznie się rozwija, jednocześnie przy tym realizując ogromne programy społeczne. Pytania dotyczące naszego sukcesu są bardzo częste - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha kancelaria prezydenta Eliza Olczyk prezydent Andrzej Duda Davos 2020 Polityka zagraniczna Polski

Bortniczuk: UE chce debatować nad ustawą, która jeszcze nie weszła w życie

- Jako władza odpowiedzialna, musimy zapewnić Polakom bezpieczeństwo obrotu prawnego i zaufanie do państwa w tym ważnym obszarze - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk z Porozumienia, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodał, "Unia Europejska chce debatować nad ustawą, która nie weszła jeszcze w życie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Eliza Olczyk

T. Wróblewski o ataku w Iraku: gdyby zginęli Amerykanie, wypowiedź D. Trumpa byłaby inna

- Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent Stanów Zjednoczonych, nie mając informacji, co tak naprawdę się stało w tych bazach, napisał, że wszystko jest w porządku. Bo gdyby zginęli amerykańscy żołnierze, to cena takiej wypowiedzi byłaby bardzo wysoka - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Polskie Radio 24 Tomasz Wróblewski Zbigniew Lewicki Artur Wróblewski likwidacja Ghasema Solejmaniego Irak USA Stany Zjednoczone Eliza Olczyk

Karczewski: każdy wyjazd zagraniczny jest dyplomacją

- Każdy wyjazd zagraniczny jest związany z prowadzeniem polityki zagranicznej. Ja odbyłem wiele wizyt zagranicznych. One były zawsze starannie przygotowywane razem z MSZ. Te wizyty muszą być skoordynowane - mówił w Polskim Radiu 24 były marszałek, a obecnie wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Stanisław Karczewski Tomasz Grodzki Senat Vera Jourova Komisja Europejska Polityka zagraniczna Polski