X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rząd Beaty Szydło

Polska sytuacja polityczna u progu roku podwójnych wyborów

Pięcioprocentowy wzrost gospodarczy, aktywna polityka społeczna, jeden z najniższych po roku '89 deficytów budżetowych, rosnąca ściągalność podatków – tak trzylecie swoich rządów podsumowują liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast opozycja z uporem zapowiada odsunięcie PiS-u od władzy, co ma się odbyć drogą budowy dużej koalicji.  
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski rząd Beaty Szydło Mateusz Morawiecki koalicja obywatelska Izabela Leszczyna

Programy społeczne sukcesem trzech lat rządów PiS

- Nasza formacja działa zgodnie z zasadami prawa i praworządności, uczciwości i przyzwoitości; nasi przeciwnicy być może mają często te słowa na ustach, ale w praktyce nie ma nawet cienia tego rodzaju działania - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Trzy lata rządów próbowali posumować goście debaty w Polskim Radiu 24: Marek Król (Tygodnik_Sieci), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Adam Buła (Polska The Times).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło

Nagrody dla polityków w wymiarze moralnym

– Najpierw należy zastanowić się, czy ja jestem w porządku, żebym mógł oceniać któregoś z polityków – powiedział luteranin dr Jerzy Sojka. W audycji „Ideologika” wraz z jezuitą o. Mariuszem Bigielem i Mohamedem Adamem Abd El Alem z Muzułmańskiego Związku Religijnego odnieśli się do kwestii zasadności przyznawania nagród dla polityków, a także do strony moralnej tej sprawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło

Obniżenie wynagrodzeń parlamentarzystów. Komentarze

– Oszczędności radziłbym szukać gdzie indziej, a nie w kieszeniach posłów– powiedział Daniel Witowski z Klubu Młodych Kukiz ’15. Odniósł się w ten sposób do decyzji Jarosława Kaczyńskiego, który ogłosił obniżenie pensji poselskich i senatorskich o 20 procent. Jest to reakcja na negatywny odbiór przez społeczeństwo premii, które premier Beata Szydło przyznała ministrom swojego rządu. Czy ta zmniejszenie wynagrodzeń parlamentarzystów poprawi sondażowe notowania PiS?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pieniądze Sejm Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński rząd Beaty Szydło

„System nagród dla ministrów powinien być jawny”

- W przypadku gdy np. minister Rafalska dostała zadanie w postaci wdrożenia programu 500 Plus i wykonała to zadanie, pojawia się pytanie czy jest to coś, co jest ponad jej obowiązki i w związku z tym powinno zostać dodatkowo nagrodzone czy też po to właśnie poszła do resortu. Praca w ministerstwie to swego rodzaju służba – powiedział w audycji Podsumowanie Tygodnia Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej. O premiach dla ministrów, propozycji przekazania ich dla Caritas i zapowiedzi obniżenia pensji poselskich i senatorskich o 20 proc. rozmawiali także Michał Wróblewski (Wirtualna Polska) i Miłosz Lodowski (Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Jarosław Kaczyński

„Dobry rok mieli ministrowie związani z polityką społeczną”

Z czego zapamiętamy rok 2017 w polskiej polityce? Politolog dr Andrzej Anusz wskazywał w audycji Północ Południe na nowe ułożenie relacji w obozie władzy. – Ten proces zapoczątkował prezydent Andrzej Duda dwoma wetami ustaw dotyczących reformy sądownictwa. Od tego czasu to się skończyło zmianą premiera, to były sprawy połączone – mówił w PR24 Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Anusz rząd Beaty Szydło Mateusz Morawiecki Elżbieta Rafalska rekonstrukcja rządu

"Ze stanowiskiem pożegna się minister spraw zagranicznych"

- Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin mają dziś niepodważalną pozycję. To liderzy ugrupowań, które wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy i nie da się ich w zasadzie ruszyć nie niszcząc większości parlamentarnej Zjednoczonej Prawicy i PiS – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób m.in. do zapowiadanej po Nowym Roku rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki rząd Beaty Szydło Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin Witold Waszczykowski rekonstrukcja rządu

„Odejście od quasi kapitalizmu największym sukcesem PiS”

- Największym sukcesem PiS w 2017 roku było odejście od quasi kapitalizmu wdrożonego w Polsce w 1989 roku. Model ten powodował, że były duże obszary biedy - także biedy dotyczącej dzieci - z których teraz się wydobywamy – powiedział w Debacie Poranka Stanisław Janecki (wPolityce.pl). O sukcesach i porażkach rządu PiS w 2017 roku mówili także publicysta Michał Matys i Tomasz Sakiewicz z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Tomasz Sakiewicz

Kukiz o dymisji Beaty Szydło: wyszła z tego z godnością

- Jeżeli Mateusz Morawiecki będzie mówił w swoim expose o obniżeniu podatków, o kwocie wolnej, o klasie średniej to w sposób szczególny będę się przypatrywał jego propozycjom. Jednak jak na razie, przez dwa lata kiedy jest wicepremierem, nie obniżono, a wręcz podniesiono podatki, centralizuje się państwo, nie obniża ZUS. Nie wygląda to więc dobrze – powiedział w audycji 24 Pytania Paweł Kukiz z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Kukiz'15 Mateusz Morawiecki Beata Szydło rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło POLSKA

Zmiana premiera. "Myślę, że będzie spadek i to znaczący"

– Myślę, że będzie spadek i to znaczący – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. Odniósł się w ten sposób do zmiany na stanowisku premiera i skutków, jakie ta decyzja może mieć dla notowań partii rządzącej. W audycji „Wróżenie z Faktów" temat ten skomentował także Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Beata Szydło Mateusz Morawiecki Bogumił Łoziński Łukasz Warzecha

"Zmiana premiera to kontynuacja dobrej zmiany"

Prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera dotychczasowego wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego. O zmianie szefa rządu mówili w audycji Młoda Audycja Polityczna Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Adam Jankowski (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO), Daniel Roszkowski (Klub Młodych Kukiz 15), Łukasz Kaźmierczak (Młodzi Nowocześni – Nowoczesna), Jakub Drożdż (Młoda Prawica – Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Andrzej Duda rząd Beaty Szydło rekonstrukcja rządu

"Nie można sprowadzać rządzenia do słupków poparcia"

– Jestem ciekawy, czy Mateusz Morawiecki sprosta oczekiwaniom elektoratu, czy wyborcy będą go wielbić tak, jak Beatę Szydło – mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac z DoRzeczy.pl. W Podsumowaniu Tygodnia zmianę na stanowisku premiera komentowali również Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej i Miłosz Lodowski z portalu Rebelya.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Mateusz Morawiecki rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu