X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kuropaty

Białoruś: marsz pamięci ofiar stalinowskich z okazji Dziadów

Marsz pamięci, poświęcony pamięci ofiar represji stalinowskich, w przededniu Dziadów, obchodzonych na Białorusi 2 listopada, odbył się w niedzielę w Mińsku. Uczestnicy przeszli w pochodzie z centrum miasta do Kuropat, gdzie w dołach śmierci spoczywają ofiary NKWD. Upamiętnienie ofiar represji stalinowskich, protest przeciwko "upaństwawianiu" ludowego memoriału w Kuropatach oraz przeciw otwartej tuż obok niego restauracji – to hasła tegorocznego marszu pamięci. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Kuropaty ŚWIAT

Mińsk: aktywiści zatrzymali maszyny budowlane w Kuropatach

Białoruscy aktywiści opozycyjni doprowadzili w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji politycznych z czasów stalinowskich, do przerwania rozpoczętych tam prac z użyciem maszyn budowlanych. Sprzęt ten miał być użyty do przygotowania terenu pod budowę pomnika pamięci ofiar. Rano w Kuropatach zatrzymano m.in. dziennikarkę Biełsatu, która przyjechała tam, by przygotować materiał telewizyjny.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Kuropaty

NASZ WYWIAD Karczma na kościach ofiar NKWD. Białorusini bronią Kuropat

- Białoruś to jedyny kraj, gdzie nie tylko działa KGB bez zmiany nazwy, ale i władze nie badają tematu komunistycznych represji, a czasem nawet nie przyznają, że do nich doszło – mówi portalowi PolskieRadio.pl działacz Wiaczesław Siwczyk. Tuż przy miejscu egzekucji setek tysięcy ludzi powstał kompleks z restauracją. Protest i warta przeciw znieważeniu miejsca kaźni trwa już półtora miesiąca. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD Kuropaty NKWD

NASZ WYWIAD Zianon Paźniak: dziś dla Białorusi ważna jest reakcja Polski

Aleksander Łukaszenka stracił swój elektorat – to on teraz przeciw niemu protestuje. Społeczeństwo białoruskie się budzi. I właśnie teraz w tym momencie najważniejsza jest informacja, pochodząca z wolnych niezależnych mediów, takich jak  Biełsat, wsparcie dla partii demokratycznych, pomoc Polski i  Zachodu - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Zianon Paźniak, legendarny przywódca białoruskiej opozycji i odkrywca Kuropat.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja demokratyczna Zianon Paźniak Aleksander Łukaszenka Kuropaty Raport Białoruś NASZ WYWIAD